کد خبر: ۶۹۱۴۹۹۵
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

یک سیاستمدار اوکراینی اظهار داشت «ولودیمیر زلنسکی» باید روابط خود با فدراسیون روسیه را بهبود ببخشد.

سیاستمدار اوکراینی: رئیس‌جمهور جدید کشورمان باید روابط با روسیه را بهبود بخشدبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی اوکراین ۱۱۲، «ویکتور مدودچوک» رئیس شورای سیاسی حزب «عرصه مخالفان-برای زندگی» (The Opposition Platform - For Life) در واکنش به انتخاب ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور منتخب اوکراین و سیاست‌های جدید این کشور در قبال روسیه اظهار داشت زلنسکی باید روابط خود با فدراسیون روسیه را بهبود بخشد.

او گفت: اوکراین به این [بهبودی روابط با روسیه] نیاز دارد. زلنسکی به آن نیاز دارد. او باید به دلایل مختلف روابط را بهبود بخشد. من برای اثبات آن می‌توانم دلایل زیادی بیاورم هرچند مسکو هم نباید به نحوه انجام این کار فکر کند. من فکر نمی‌کنم مسکو معیار‌هایی برای بهبود روابط داشته باشد. این [بهبودی روابط با روسیه] تنها کار سخت رئیس جمهور جدید است.

این سیاستمدار اوکراینی در ادامه گفت: پس از انتخابات، بسیاری از مقامات اوکراینی و همچنین شخص دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه بلافاصله پس از انتخابات این موضوع را مطرح کردند.

وی با اشاره به نیاز اوکراین برای برقراری روابط اقتصادی با روسیه اظهار داشت ارزیابی‌ها حاکی از وضع اقتصادی افتضاح هست. با این حال، روسیه همچنان مهمترین شریک اقتصادی و تجاری اوکراین باقی ماند.

مدودچوک که یکی از حامیان روسیه در دستگاه اجرایی اوکراین است معتقد است بهبود وضعیت اقتصادی اوکراین صرفا با برقراری روابط با روسیه امکان پذیر است.

از سال ۲۰۱۴ با تشدید تنش‌ها میان کی‌یف و مسکو، روسیه شبه جزیره کریمه را به خاک خود الحاق کرد و همزمان در شرق اوکراین جدایی طلبان حامی روسیه سر برآوردند که موجب بروز اختلافات داخلی در اوکراین نیز شد.

پس از پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین، زمزمه های کاهش تنش‌ها و بررسی رویه تقویت روابط با روسیه به گوش می رسد. دیمیتری مدودف نیز همزمان با پیروزی زلنسکی ضمن تبریک به او، نسبت به بهبود روابط سیاسی ابراز امیدواری کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر