کد خبر: ۶۹۱۵۱۲۰
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
کد خبر : ۶۹۱۵۱۲۰
گروه : یزد » یزد

مدیرکل اسبق دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پردیس فناوری پارک یزد در دانشگاه، نمونه موفق تعامل بین پارک علم و فناوری و دانشگاه است.

۲۸ شرکت در پردیس فناوری پارک یزد فعالیت می کنندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، مصطفی کریمیان اقبال، مدیرکل اسبق دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از پردیس فناوری پارک یزد در دانشگاه، ایجاد این پردیس از سوی پارک علم و فناوری یزد و تعامل با دانشگاه یزد را مثبت ارزیابی کرد و آن را نمونه موفقی از تعامل بین دانشگاه و پارک علم و فناوری دانست.

کریمیان اقبال با بیان اینکه دانشگاه معدن نیروی انسانی است، گفت: البته این نیرو‌ها خام هستند و باید آن‌ها را پالایش کرد که قطعا این کار وظیفه پارک‌های علم و فناوری، پردیس‌ها و مراکز رشد است.

وی افزود: تصور اینکه پارک علم و فناوری با دانشگاه منطقه خود ارتباط خوبی نداشته باشد و پارک موفقی باشد امکان پذیر نیست.

کریمیان اقبال وجود مراکز رشد در دانشگاه‌ها را بسیار مهم و مثبت ارزیابی کرد و افزود: آن چیزی که دانشگاه‌های نسل سوم را از دانشگاه‌های معمولی متمایز می‌کند وجود چنین ساختار‌هایی است.

مدیرکل اسبق دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به روش‌های بهبود عملکرد این مراکز گفت: تعامل مستقیم با شرکت ها، استفاده از افراد متخصص به عنوان منتور و ایجاد فضا جهت تعامل شرکت‌ها با یکدیگر از جمله این راه‌ها است.

داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر ۲۸ شرکت در این پردیس مشغول فعالیت هستند، گفت: البته تقاضا‌های دیگری نیز برای استقرار در این مرکز وجود دارد.

وی افزود: پارک علم و فناوری یزد جزء ٣ پارک برتر کشور است.

انتهای پیام/ی

پردیس فناوری پارک یزد در دانشگاه، نمونه موفق تعامل بین پارک علم و فناوری و دانشگاه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر