کد خبر: ۶۹۳۵۹۳۸
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵

رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران از استقرار ۵۰۰ ناجی غریق از اول خردادماه در سواحل استان خبر داد.

نقی کریمیان رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران در گفتگو با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،با بیان اینکه پنج روز دیگر بطور رسمی طرح‌های دریا با ۶۰ درصد ظرفیت هیات نجات غریق استان آغاز می‌شود، گفت: طرح دریا از اول خرداد امسال با حضور نجات غریق هر روز از ساعت هشت صبح تا هشت شب در سواحل استان اجرا می‌شود.

وی افزود: بیش از ۵۵۰ ناجی غریق آموزش دیده رسمی زیر هیات نجات غریق و غواصی استان در مرحله نخست طرح دریا از اول خرداد در سواحل استان مستقر خواهند شد.
 
رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با بیان اینکه آمادگی بکارگیری ۳ هزار و ۲۰۰ ناجی غریق را در بخش‌های گوناگون مربوط به نجات غریق داریم گفت: از این تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در کلاسی‌های آمادگی این هیات شرکت کرده اند و هم اکنون می‌توانند در بخش‌های خصوصی، قایقرانی، جت ران، استخر‌ها بکارگیری شوند.
 
کریمیان افزود: ۷۰۰ ناجی جدید نیز امسال آموزش دیدند.
 
وی از برگزاری مانور و رژه ناجیان غریق ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه روز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه در ساحل بابلسر خبر دادو گفت: در این مانور گروه‌های امدادی شامل ۵۵۰ ناجی غریق، امدادگران هلال احمر، اورژانس ۱۱۵ حضور دارند.
 
کریمیان افزود: در این مانور آمادگی،  رستمی معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و حسین زادگان  استاندارمازندران حضور دارد.
 
رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با بیان اینکه از ۱۵ خرداد ماه طرح دوم استقرار ناجیان غریق در سواحل استان آغاز می‌شود، گفت: در این مرحله صد درصد نیرو‌های ناجیان غریق که شامل ۹۵۰ ناجی غریق و هزار منجی داوطلب، قایقران و جت ران شبانه روزی در سواحل مستقر می‌شوند.
 
وی افزود: از آغاز فروردین امسال تا کنون یک مرد بجنوردی و یک جوان ۱۷ ساله سلمانشهری به دلیل بی احتیاطی در سواحل بابلسر گرفتار امواج سهگین خزر شدند و جان باختند.

انتهای پیام/آ
 طرح دریا از اول خرداد ماه آغاز می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر