کد خبر: ۶۹۳۶۰۰۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
رئیس آموزش و پرورش فسا:

نیمی از مدارس شهرستان فسا به علت فرسوده بودن جان بیش از ۱۵ هزار دانش‌آموز را تهدید می‌کنند.

نیمی از مدارس فسا فرسوده استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، امینی نژاد رئیس آموزش و پرورش فسا گفت: درحالی که درسال‌های اخیر سعی شده تا مشکلات مدارس شهرستان فسا به روش‌های مختلف از جمله مشارکت خیرین مدرسه ساز حل شود، اما در حال حاضر ۳۰ درصد مراکز آموزشی دچار فرسودگی زیاد شده اند.

وی ادامه داد: هرچند قراره امسال شش مدرسه با ۶۰ کلاس درس توسط خیرین و اداره کل نوسازی فارس در شهرستان فسا ساخته شود، اما نیاز هست تا دولت و خیرین همت بیشتری داشته باشند تا قبل از شروع سال تحصیلی مدارس بیشتری را برای امنیت دانش آموزان نوسازی کنند.

امینی نژاد افزود: در حال حاضر در شهرستان فسا بیش از ۱۵۰ واحد آموزشی نیاز به نوسازی و بهسازی دارند که حدود ۳۳ واحد در اولویت بهسازی هستند.

مدیر کل نوسازی مدارس استان فارس هم دربازدید از مدارس خیر ساز فسا با بیان این که در استان بیش از ۱۷۰۰ مدرسه نیاز به نوسازی دارد بر لزوم همکاری و مشارکت خیرین تاکید کرد.

موصلی افزود: در حال حاضر در شهرستان فسا بیش از ۱۴ واحد آموزشی با همکاری اداره کل نوسازی و خیرین شهرستان فسا در حال ساخت است که ۸۰ درصد این پروزه‌ها در دهه فجر امسال و ما بقی تا پایان سال امسال به بهرهبرداری میرسد.

وی در خصوص همکاری خیرین و تخصیص اعتبارات شهرستان فسا هم گفت: هر چقدر از سوی خیرین در راستای نوسازی مدارس مشارکت شود به میزان همان مبلغ نیز از سوی اداره کل نوسازی اعتبار تخصیص داده خواهد شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه فسا هم ضمن قدردانی از خیران شهرستان فسا در امر مدرسه سازی گفت: از سال ۱۳۹۲ با مشارکت خیرین در ساخت واحده‌های آموزشی اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت و حضور خیرین مدرسه ساز بسیار چشم گیر بود.

کرمی افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته و در صورت حضور و مشارکت خیرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی فارس و تخصیص اعتبارات شهرستان امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰، ۳۰ درصد از مدارس فرسوده شهرستان فسا بهسازی و نوسازی شود.
انتهای پیام/م

نیمی از مدارس فسا فرسوده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر