کد خبر: ۶۹۴۲۵۰۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد؛

حجت الاسلام ذوالنور گفت:تا بلای فراگیری که امروز گریبان همه را گرفته است از بین نرود ما از این مشکلات رها نخواهیم شد وگرنه همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند ما در کشور مشکل لاینحل نداریم.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  ازقم؛حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت آزادسازی خرمشهر دانشگاه صنعتی قم با تأکید بر اینکه عشق امام و ولایت رمز پیروزی است گفت: در جنگ تحمیلی چیزی که دشمن را شکست داد اعتقاد بود و امروز هم در جنگ اقتصادی ما اگر بخواهیم به پیروزی برسیم نیاز به این اعتقاد داریم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آقایان از جنگ اقتصادی حرف می‌زنند، اما هنوز کسی این جنگ را باور نکرده است، ما هنوز آرایش درست را نگرفته‌ایم، باید از خودمان بپرسیم که چند لایه دفاعی داشتیم که بیگانه نفوذ نکند و خطوط‌مان را چطور چیده بودیم.

ذوالنور با انتقاد از وجود قاچاق دوطرفه در کشور اشاره کرد: در جنگ تحمیلی رزمنده می‌جنگید تا مردم سالم بمانند، اما در این جنگ اقتصادی کسانی که باید بجنگند خودشان پول‌هایی میل کرده تا مردم نابود شوند، تدارکاتچی‌های این جنگ دارند تدارک جنگ را نابود کرده تا رزمنده از گرسنگی بمیرد و این آرایش جنگ اقتصادی نیست.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز ما نیاز به همان روحیه‌ها و اعتقادات زمان جنگ داریم،بیان کرد: کاری با چپ و راست و جناح‌ها نداریم، نه فساد و نه روحیه مبارزه با جهاد مختص یک جناح نیست. تا بلای فراگیری که امروز گریبان همه را گرفته است از بین نرود ما از این مشکلات رها نخواهیم شد وگرنه همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند ما در کشور مشکل لاینحل نداریم.

وی با اشاره به خاطراتی از دوران دفاع مقدس،تصریح کرد: بعد از عملیات ثامن‌الائمه (ع) که به فرموده امام خمینی (ره) فتح‌الفتوح و طریق‌القدس بود، عملیات فتح المبین را در روز نخست فروردین سال ۶۱ انجام دادیم و ۴۱ روز بعد شروع عملیات بیت‌المقدس بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقتی عملیات فتح‌المبین انجام شد دشمن احساس خطر کرد، احساس کرد که خرمشهر و به‌تبع آن بصره هم در خطر است خاک‌ریز‌های دفاعی، استحکامات دفاعی و میدان مین را بعد از عملیات فتح‌المبین ایجاد کرد، چون نگران از دست دادن خرمشهر بود.

ذوالنور تصریح کرد: تانک، نفربر، خودرو‌های زرهی همه در این عملیات غنیمت گرفته شد و اینجا بود که دشمن از این زمان به خط آتش‌بس وارد شد، هیچ‌وقت دشمن از صلح حرف نزد و صرفاً از آتش‌بس صحبت می‌شد، در آتش‌بس هم هیچ تضمینی وجود ندارد که منجر به صلح شود.

وی با بیان اینکه دشمن به‌هیچ‌وجه تصور نمی‌کرد که بصره را بتوان آزاد کرد، یادآورشد: دشمن متحیر ماند که چطور مدتی که بنی‌صدر در کشور بود هیچ اتفاقی نیفتاد و بلافاصله بعد از اینکه بنی‌صدر رفت چند رشته عملیات‌های کوچک و عملیات بزرگ فتح‌المبین صورت گرفت و برای نخستی بار مزه گرفتن غنیمت‌های جنگ و توپخانه را در این عملیات احساس کردیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دشمن برای سست کردن ما پیشنهاد آتش‌بس دادند، تصریح کرد: آتش‌بس یعنی هر کسی همان‌جا هست بماند، در صورتی‌که هزاران روستای ما و ده‌ها هزار کیلومتر در اشغال دشمن بود و ما نمی‌توانستیم صبر کنیم که خاکمان در اشغال دشمن بماند.

انتهای پیام/ح

برخی در لباس مسئولیت پادوی دشمن هستند؛ هنوز آرایش جنگ اقتصادی نگرفته‌ایم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر