کد خبر: ۶۹۴۵۵۲۸
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸

رییس اتحادیه تولید و فروش گز و شیرینی اصفهان گفت:به دنبال افزایش ۳۰ درصدی قیمت زولبیا بامیه ، دستمزدها و قیمت مقوا افزایش یافته است که مجموع افزایش قیمت‌ها باعث کاهش قدرت خرید مردم شده است.

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حسن شریفی رییس اتحادیه تولید و فروش گز و شیرینی اصفهان اظهار کرد: در شرایط کنونی نباید به گونه‌ای سخن بگوییم که اذهان عمومی نسبت به وضعیت بازار مشوش شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مشکل تامین شکر در صنوف تولید پولک، نبات، بستنی و شیرینی حل شده‌است، گفت: زمانی که تامین شکر با مشکل مواجه شد، سازمان صنعت، معدن و تجارت به بازار شکر ورود کرد و شکر با نرخ دولتی در اختیار تولیدکنندگان قرار داده شد، بنابراین واسطه گری‌ها در بازر شکر تعطیل و مشکل تامین آن حل شد.

رییس اتحادیه تولید و فروش گز و شیرینی اصفهان افزود: برای تامین روغن و آرد چیزی به عنوان سهمیه که کارخانه در اختیار ما بگذارد، وجود ندارد، بنابراین مجبوریم روغن را در بازار آزاد به قیمت ۱۴۵ هزار تومان خرید کنیم.

شریفی افزود: امسال تولید زولبیا و بامیه بیش از ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، علت این امر گران شدن قیمت همه مواد اولیه و مشکلات اقتصادی موجود است.

وی با مقایسه قیمت مواد اولیه نسبت به سال گذشته گفت: سال گذشته قیمت روغن ۶۵ هزار تومان بوده است و امسال به ۱۴۵ هزار تومان رسیده، همچنین قیمت آرد و زعفران دو برابر شده‌است.

رییس اتحادیه تولید و فروش گز و شیرینی اصفهان با بیان اینکه قیمت زولبیا و بامیه نیز نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است، افزود: به دنبال این افزایش قیمت، دستمزد‌ها نیز افزایش یافته است، قیمت مقوا چهار برابر شده است، مجموع افزایش قیمت‌ها باعث کاهش قدرت خرید مردم شده است.

انتهای پیام/م

 

وضعیت بازار زولبیا بامیه در اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر