کد خبر: ۶۹۵۸۶۸۳
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
کد خبر : ۶۹۵۸۶۸۳

معاونت علمی رئیس جمهور ۱۰ میلیارد ریال برای کمک به زیرساخت‌های علمی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان به دانشگاه یاسوج اختصاص داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت:از این رقم پنج میلیارد ریال به صورت بلاعوض و مابقی از طریق صندوق پژوهش و فناوری شیراز به صورت وام‌های کم بهره به شرکت‌های دانش بنیان و واحد‌های کارآفرین پرداخت خواهد شد.
احمدی افزود: در این جلسه سند توسعه و نقشه راه گیاهان دارویی استان به طور رسمی وارد فاز عملیاتی و اجرایی شد.
وی گفت: واگذاری سوله‌های دانشگاه پیام نور و مجموعه استانداری به دانشگاه یاسوج و پارک و علم و فناوری استان و تجهیز و تامین امکانات ضروری آن‌ها از دیگر مصوبات و تصمیم‌ها برای توسعه و تقویت شرکت‌های دانش بنیان بود.
احمدی ادامه داد: شناسایی و انتخاب شتاب دهنده‌ها و واحد‌های جدید استارت آپ‌ها به عنوان یکی از مولفه‌های مهم توسعه علمی و فناورانه در جهت توسعه فعالیت‌های اقتصادی دانش بنیان از دیگر مصوبات و تصمیم‌ها با معاون علمی رئیس جمهوری بود.
سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در این دیدار از پیگیری‌های خاص مجموعه مسئولان اجرایی و استاندار کهگیلویه و بویراحمد از طرح‌های علمی و فناورانه تجلیل کرد و گفت:با تمام توان از پذیرش طرح‌های نوین که سبب ایجاد تحول و رونق تولید و حل مشکل اشتغال جوانان در استان شود، حمایت ویژه خواهد شد.
در این نشست مقرر شد کارگروه ویژه گیاهان دارویی استان با محوریت معاونت علمی رئیس جمهوری و با مشارکت نمایندگانی از استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، جهاد کشاورزی و سایر نهاد‌های مرتبط از جمله دانشگاه یاسوج تشکیل و نتایج اجرایی شده مصوبات به معاونت علمی رئیس جمهوری ارایه شود.
همکاری معاونت علمی رئیس جمهوری با هیات رئیسه اتاق ایران برای تامین منابع مالی مورد نیاز جهت راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در کهگیلویه وبویراحمد از دیگر مصوبات این جلسه بود.

 انتهای پیام/ط

۱۰ میلیارد ریال برای کمک به زیرساخت‌های علمی و فناورانه

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر