کد خبر: ۶۹۶۶۶۱۶
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران از نجات ۱۷۵ مسافر و گردشگر ۲۴ روز گذشته در آب‌های ساحلی استان خبر داد.

کریمیان رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،با بیان اینکه طرح سالم سازی دریا از اول خرداد ماه در استان آغاز شده است و تا پایان شهریورماه ادامه دارد، گفت:در این مدت ۱۷۵ نفر در آب‌های ساحلی مازندران نجات یافتند.
 
وی افزود:از این تعداد نجات یافتگان سهم آقایان ۱۲۸ نفر و خانم‌ها ۴۷ نفر بود.
 
رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران گفت: در این مدت دو جوان ۱۹ ساله و ۳۹ ساله اهل زاهدان و مشهد در آب‌های ساحلی بابلسر و نوشهر غرق شدند و جان باختند.
 
کریمیان با بیان اینکه در این مدت ۸۰ درصد نجات یافتگان مربوط به شهر ساحلی بابلسر بوده است، افزود: برای همین منظور تعداد ناجیان غریق بیشتر در این منطقه مستقر و این تعداد هم اکنون به ۱۳۰ ناجی غریق رسیده است.
 
وی بابیان اینکه مابقی نجات یافتگان مربوط به محمودآباد و دیگر شهر‌های ساحلی استان است، گفت: طرح دریا در ۳۷۵ نقطه از ساحل استان اجرا شده است.
 
رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران افزود:در طرح سالم سازی دریا امسال ۹۵۰ ناجی غریق، قایقرانان و جت رانان برای کاهش غریق و افزایش سرعت امدادرسانی بکارگیری شده است.

کریمیان گفت: ناجیان غریق با کمک نیروی انتظامی، هلال احمر و اورژانس کار خدمات رسانی به مسافران و شهروندان را در ساحل انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه ساعت شنا در طرح دریا از ۸ صبح تا ۲۰ شب است از شهروندان و مسافران خواست تا در خارج از طرح دریا شنا و هنگام شب نکنند.

مازندران ۳۳۸ کیلومتر ساحل یک هزار کیلومتری خزر را در اختیار دارد.
 
انتهای پیام/آ
 
 

بازگشت ۱۷۵   غریق به زندگی در مازندران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر