کد خبر: ۶۹۶۸۲۲۵
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲
کد خبر : ۶۹۶۸۲۲۵
گروه : بوشهر » بوشهر

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص مطلب منتشر شده در فضای مجازی درباره فوت دختری نوجوان به علت اشتباه در تزریق توضیحاتی داده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، مدیریت روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اطلاعیه‌ای درباره مطلب منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر مرگ دختری نوجوان بنام ن.ا به علت خطای پزشکی در تزریق داروی اشتباه نوشت: بیمار خانمی ١٧ ساله به نام ن.ا در تاریخ بیستم خرداد ساعت شش صبح به اورژانس بیمارستان شهدای خلیج فارس مراجعه می‌کند، نامبرده از بیمارستان قائم به بیمارستان شهدای خلیج فارس فرستاده شده که در بررسی‌ها سابقه تزریق خون و ویزیت در بیمارستان قائم وجود دارد.

در اورژانس مسکن تزریق و به صورت سرپایی ترخیص می‌شود و در تاریخ بیست و یکم بیمار به مطب متخصص نورولوژی مراجعه می‌کند و با دستور متخصص به اورژانس بیمارستان ارجاع داده می‌شود که بلافاصله بستری و اقدام درمانی تحت نظر متخصصین شروع می‌شود.

بیمار سابقه بیماری کرون را ذکر می‌کند که تحت درمان دارویی بوده است به علاوه سابقه بیوپسی کبد هم ذکر می‌کند که با توجه به وخامت حال بیمار و نارسایی شدید کبد نامبرده با هماهنگی و تلاش متخصصین پس از اخذ پذیرش و هماهنگی لازم برای پیوند کبد از طریق بالگرد به شیراز اعزام می‌شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بیمار دارای سابقه زمینه‌ای و مورد شناخته شده بیماری کرون بوده که خود می‌تواند عوارضی از جمله نارسایی کبد را به همراه داشته باشد، تزریق دارو‌های مسکن و آرام بخش تزریق شده نمی‌تواند به این سرعت بیمار را دچار عارضه جدی کند بنابراین شواهدی از بروز خطای پزشکی در مورد این بیمار تایید نمی‌شود.

در خصوص این مورد به تحقیقات تخصصی بیشتر نیاز است که در سازمان‌های ذیربط از جمله نظام پزشکی و پزشکی قانونی بررسی و در صورت هرگونه قصور، برخورد لازم صورت می‌گیرد.

البته ذکر چند نکته نیز ضروری است نکته اول؛ نبایدبراساس اطلاعات ناقص وگا‌ه با ذکر نکردن تمام حقایق وسابقه بیماری، باعث نفرت پراکنی و سلب اعتماد عمومی از کادر زحمتکش درمانی استان بشویم.

نکته دوم؛ برای ایجاد اعتماد عمومی پزشکان و پرستاران که فرزندان نخبه این استان هستند زحمت‌های زیادی را متحمل شده اند و نباید یک شبه زحمات چندین ساله آن‌ها را بر باد دهیم.

در پایان اطلاعیه هم با اشاره به آمادگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای دریافت هرگونه انتقاد و شکایت، تاکید شده است: همه شهروندان مطمئن باشند در خصوص این مورد سازمان‌های ذیربط از جمله نظام پزشکی و پزشکی قانونی موضوع را با دقت بررسی می‌کنند و در صورت بروز هرگونه قصور با جدیت با خاطی یا خاطیان برخورد جدی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ک

توضیح درباره فوت دختری نوجوان

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
علت فوت باید مورد بررسی قرار بگیرد
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر