کد خبر: ۶۹۷۱۹۴۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷

رئیس آسیا و اقیانوسیه سازمان جهانی صنایع دستی گفت: شهرهایی که در بیش از یک حوزه صنایع دستی فعالیت دارند مانند اصفهان، عنوان شهر جهانی تخصصی صنایع دستی را کسب می‌کنند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،غدا هیجاوی"رئیس آسیا و اقیانوسیه سازمان جهانی صنایع دستی عصر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی در اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت: اصفهان که به شبکه شهر‌های جهانی صنایع دستی پیوسته است، باید به تعهد خود به عنوان شهر جهانی صنایع دستی عمل کند که با تعامل با دیگر شهر‌های جهانی صنایع دستی امکان‌پذیر است و امیدوارم اصفهان در آینده نزدیک این فعالیت‌ها را آغاز کند.

وی افزود: این کار برای اصفهان غیرممکن نیست، چون در سال ۲۰۱۶ به خوبی میزبان اجلاس جهانی صنایع دستی بود که هیئت‌هایی از اروپا، آمریکای جنوبی، آفریقا، آسیا و اقیانوسیه در آن حضور داشتند، اما امیدوار بودم اصفهان برنامه‌ای ترتیب می‌داد تا شبکه همکاری با سیاست‌گذاران و فعالان صنایع دستی از سایر کشور‌های جهان فراهم شود.

رئیس آسیا و اقیانوسیه سازمان جهانی صنایع دستی با بیان اینکه داشتن عنوان شهر جهانی صنایع دستی مسئولیت سنگینی است، ادامه داد: این شهر‌ها نباید پس از به دست آوردن این عنوان آسوده بمانند و باید بیشتر کار کنند و گزارش دوسالانه به سازمان جهانی صنایع دستی ارائه کنند که شامل فعالیت‌ها و پروژه‌های آن‌ها باشد.

وی گفت: پروژه صنایع دستی جهانی از سال ۲۰۱۴ آغاز شد و بسیار شبیه به برنامه یونسکو برای شهر‌های خلاق است، اما خیلی تخصصی‌تر است.

هیجاوی با بیان اینکه در سال ۲۰۱۴ تنها ۳ شهر در کشور‌های چین، اندونزی و شیلی توانستند عنوان شهر جهانی صنایع دستی را کسب کنند، تصریح کرد: تا امسال ۳۸ شهر جهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی انتخاب شدند که ۳۰ شهر در آسیا و اقیانوسیه، ۶ شهر در آمریکای جنوبی و ۲ شهر در اروپا قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه ایران ۱۰ شهر جهانی صنایع دستی دارد، بیان کرد: امسال ۳ شهر از ایران، ۷ شهر از چین، ۳ شهر از هند، ۲ شهر از تایلند و یک شهر از کشور‌های مالزی، عمان، اردن، لبنان و فلسطین به این جمع اضافه می‌شود.

رئیس آسیا و اقیانوسیه سازمان جهانی صنایع دستی اضافه کرد: شهر‌هایی که در بیش از یک حوزه صنایع دستی فعالیت دارند مانند اصفهان، عنوان شهر جهانی تخصصی صنایع دستی را کسب می‌کنند.

وی اظهار داشت: افتخار ایرانیان به صنایع دستی از یک طرف و اراده کارآفرینان و سازمان‌های غیردولتی از طرف دیگر شاهدی بر توسعه صنایع دستی در ایران است و این امر مستلزم حمایت دولت نیز هست.

انتهای پیام/م

 

مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی در اتاق بازرگانی اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر