کد خبر: ۶۹۷۹۳۳۳
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
کد خبر : ۶۹۷۹۳۳۳
رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح:

فخری گفت: موقعیت پهپاد آمریکایی به طور قطع داخل آ‌ب‌های سرزمینی ایران بوده است بطوریکه پهباد فوق نزدیک ۴ مایل یا بیش از ۷ کیلومتر وارد آب‌های مرزی ایران شده بود.

پهباد آمریکایی داخل آب‌های سرزمین ایران بود/ حق ایران دفاع از مرز‌های آبی خود استبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرتیپ دوم مجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح و عضو کمیته ملی هیدروگرافی در حاشیه مراسم روز جهانی هیدروگرافی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روز جهانی هیدروگرافی را جشن می‌گیریم و واضح است کشوری که سواحل گسترده‌ای در شمال و جنوب و دو دریای بزرگ دارد باید در حوزه هیدروگرافی حرفی برای گفتن در جهان داشته باشد گفت: چند سال پیش مقام معظم رهبری در بازدید از بندرعباس و راه‌اندازی ناو جماران جمله‌ای گفتند که ما آن را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دادیم.

رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند ما علی رغم اسکله‌های بسیار زیاد در کشور و همچنین وجود سواحل طولانی، یک کشور دریایی نیستیم و همین جمله و فرمایشات ایشان باعث شد که توجه بیشتری به استفاده از سواحل، بستر و سطح دریا صورت گیرد.

وی تصریح کرد: توجه، بسترسازی و توسعه سواحل مکران از سوی سازمان جغرافیایی و شرکت‌های خصوصی که در این حوزه فعالیت داشتند انجام شد و ما چارت‌های دریایی خود را در این حوزه به کار گرفتیم.


بیشتر بخوانید: پهپاد جاسوسی آمریکایی بر فراز آب‌های سرزمینی ایران سرنگون شده است


فخری افزود: هر نوع کار و فعالیت در دریا نیازمند دانش اطلاعات درست از دریاست و این اطلاعات با فعالیت‌های هیدروگرافی به دست می‌آید.

رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح تأکید کرد: سازمان‌ها و نهاد‌هایی که دارای تجهیزات هیدروگرافی هستند باید مسئولیت خود را در این حوزه انجام دهند تا داده‌های درست از آب‌ها و دریا‌ها داشته باشیم.

وی بیان کرد: امیدواریم این همایش برای تولید داده‌های دریایی بین بخش خصوصی و دولتی هماهنگی ایجاد کند.

فخری درباره پهپاد آمریکایی که در خلیج فارس سقوط کرد، گفت: پهپاد توسط یگان‌های دریایی و سازمان های مربوط رویت شده بود و موقعیت این پهپاد به طور قطع داخل آ‌ب‌های سرزمینی ایران بوده است بطوریکه پهپاد فوق نزدیک ۴ مایل یا بیش از ۷ کیلومتر وارد آب‌های سرزمینی ایران شده بود.

رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح توضیح داد: به طور قطع می‌توانیم بگوییم پهپاد داخل آب‌های سرزمین ایران شده بود، زیرا که بعد از اصابت موشک، قطعات این پهپاد کیلومتر‌ها دور افتاده بود.

وی توضیح داد: همه کشور‌های دنیا محدوده مرز‌های آبی را رعایت می‌کنند تنها کشوری که احترام نمی‌گذارد آمریکاست که دلیل آن هم خوی اسکتباری این کشور است.

فخری گفت: ورود پهپاد به آب‌های سرزمینی ما به معنای تجاوز به جمهوری اسلامی بوده و حق ماست که از مرزهای خود دفاع کنیم.

انتهای پیام/

آمریکا به محدوده مرزی  آبی کشورها  احترام نمی گذارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر