کد خبر: ۶۹۷۹۳۴۰
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
کد خبر : ۶۹۷۹۳۴۰

۱۰۴ هزار و ۴۴۰ خانوار نیازمند اصفهانی در حال حاضر تحت حمایت کمیته امداد هستند که ۳۷/۸ درصد از آن‌ها را سالمندان ۶۰ سال و بالاتر تشکیل می‌دهند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد اصفهان، محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان بابیان اینکه ۱۰۴ هزار و ۴۴۰ خانوار مستمری‌بگیر این نهاد هستند، گفت: این تعداد خانوار جمعیتی برابر با ۲۰۳ هزار و ۹۰۸ نفر را تشکیل می‌دهند که در زمینه‌های معیشت، درمان، تحصیل، مسکن، امور فرهنگی و معنوی تحت حمایت قرار دارند.

وی بابیان اینکه علاوه بر خانوار‌های مستمری‌بگیر، ۳۵۰۰ خانوار نیز بدون دریافت مستمری تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: این خانوار‌ها بر اساس نیاز‌های موردی از یک یا چند خدمت کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.

متین پور با اشاره به اینکه ۳۷/۸ درصد از جامعه تحت حمایت کمیته امداد در استان اصفهان ۶۰ سال و بیشتر سن دارند، گفت: این مددجویان جمعیتی نزدیک به ۷۷ هزار و ۱۰۰ نفر را تشکیل می‌دهند و وضعیت آن‌ها به نحوی است که جای هیچ‌گونه کاهش در خدمات حمایتی عرضه‌شده به آن‌ها وجود ندارد.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان شمار سالمندان تحت حمایت این نهاد را به‌عنوان میزانی برای سنجش وضعیت کلی سایر اقشار جامعه اعلام کرد و گفت: در هر جامعه‌ای درصدی از افراد به علت دلایل جبری و غیرارادی مانند کهولت سن، معلولیت، فوت والدین، ازکارافتادگی و بیماری ازنظر اقتصادی آسیب‌پذیر می‌شوند که در این میان غلبه نیازمندی به‌واسطه کهولت سن نشانگر طبیعی بودن وضعیت آن جامعه است.

متین پور بابیان اینکه کمیته امداد اصفهان باوجود شمار زیاد خانوار‌های تحت حمایت که به علت کهولت و صغارت سن، بیماری و ازکارافتادگی توان انجام فعالیت اقتصادی ندارند، بازهم برنامه‌های توانمندسازی و خودکفایی اقتصادی را در اولویت قرار داده است، گفت: باوجود همه این محدودیت‌ها در سال گذشته با اجرای طرح‌های اشتغال، زمینه ایجاد هفت هزار و ۶۱ شغل برای مددجویان و نیازمندان اصفهانی فراهم شد.

وی افزود: مجریان این طرح‌ها پس از رسیدن به سطح درآمد مطلوب و اطمینان از پایداری آن به‌تدریج از حمایت این نهاد خارج می‌شوند.
متین پور در انتها با اشاره به سهم بالای مشارکت‌های مردمی در فعالیت‌های توانمندسازی این نهاد، گفت: کمک به کمیته امداد نه‌فقط یک امر خیر با پاداش اخروی، بلکه نوعی سرمایه‌گذاری برای ساخت جامعه‌ای توانمند و متکی‌به‌خود در آینده‌ای نزدیک نیز هست و رسیدن به این مهم توجه هر چه بیشتر نیکوکاران گرامی اصفهان را می‌طلبد.
 
انتهای پیام/س

 

اقدامات کمیته امداد استان اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر