کشف بیش از ۱۷۰ کیلوگرم گوشت فاسد

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان کازرون از کشف ۱۷۶ کیلوگرم گوشت گاو غیربهداشتی از قصابی غیرمجاز کنار جاده‌ای در کازرون خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، میلاد کاظمیان سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان کازرون با اشاره به کشف و ضبط ۱۷۶ کیلوگرم گوشت فاسد در این شهرستان اظهار کرد: از این میزان ۱۶۰ کیلوگرم گوشت از لاشه گاو و مقدار ١٦ کیلوگرم از جنین گاو بدون هویت، دارای علایم گندیدگی، فساد و غیر قابل مصرف از قصابی کنار جاده‌ای کشف شد.

سرپروی ادامه داد: با هماهنگی که با دادستان عمومی و انقلاب دادگاه چنارشاهیجان و کوهمره انجام شد گوشت معدوم و پرونده متهم نیز به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی جهت رسیدگی به دادگاه ارسال شد.

وی از مردم خواست تا از خرید گوشت بدون مهر و نشان دامپزشکی از قصابی‌های حاشیه جاده‌هل خودداری کنند و افزود: خریداری گوشت از قصابی‌های کنار جاده‌ای به‌دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی و عدم نظارت دامپزشکی سلامت مردم و مصرف کنندگان را تهدید می‌کند.

سرپرست دامپزشکی کازرون بیان کرد: برخی افراد سودجو دام‌ها را در فضایی غیر بهداشتی و به صورت غیرمجاز در جاده‌ها و مسیر‌های تردد کشتار می‌کنند و مردم نیز به‌خاطر اینکه گوشت‌ها تازه و یا قیمتی ارزان‌تر از بازار دارد از آن‌ها خریداری می‌کنند.

کاظمیان تصریح کرد: قصابی‌های غیرمجاز در کنار جاده‌های ارتباطی شهرستان کازرون از طرفی موجب اشتغال و رونق بازار شده و از طرف دیگر این دام‌ها بدون هیچگونه نظارت و تاییدیه سلامت از دامپزشکی به مردم عرضه می‌شود.

وی اضافه کرد: مردم فکر می‌کنند اگر در حضور خودشان دام به صورت زنده کشتار شود قطعا گوشت سالم‌تری دارد، در صورتی که این فرهنگ غلط و تصور اشتباه است.

سرپرست دامپزشکی شهرستان کازرون گفت: گوشت و لاشه مبتلا به تب مالت هیچگونه علائمی ندارد و مصرف گوشت تازه آن خطرناک است در حالی که اگر همین دام در کشتارگاه ذبح شود، لاشه آن به مدت ۲۴ ساعت در سردخانه کشتارگاه نگهداری می‌شود که در لاشه شرایط خاصی ایجاد می‌شود که عامل بیماری در لاشه از بین می‌رود و خطری برای مصرف کننده ندارد.

کاظمیان با بیان اینکه اداره دامپزشکی شهرستان کازرون آماده گزارش‌های مردمی است، افزود: مردم می‌توانند با شماره ۱۵۱۲ یا ٤٢٢٢٧٦٢٣ به این اداره گزارش خود را درمیان بگذارند.

انتهای پیام/چ

کشف گوشت فاسد در کازرون

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.