کد خبر: ۷۰۰۳۶۱۳
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۲
آقاکوچکی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

رئیس اتحادیه پیراهن فروشان گفت: میزان سفارش‌دوزی در سال‌های اخیر به شدت کاهش یافته است.

میزان سفارش‌دوزی در سال‌های اخیر در بازار پیراهن کاهش یافته است/ گرایش مردم به سمت کالا‌های آماده شدهحسین آقاکوچکی رئیس اتحادیه پیراهن فروشان در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان   درباره بازار پیراهن گفت: میزان سفارش‌دوزی در سال‌های اخیر به شدت کاهش یافته و مردم برای رفع نیاز خود به سمت کالا‌های آماده و دوخته شده سوق پیدا کرده‌اند، زیرا محصول آماده نسبت به پوشاک سفارش‌دوزی قیمت کمتری دارد.

رئیس اتحادیه پیراهن فروشان در پاسخ به این پرسش که مصرف روزانه تولید در این صنف چه میزان است، اظهار کرد: هم اکنون به اندازه مصرف در بازار تولید می‌شود، اما به علت اینکه مصرف بی رویه قاچاق در بازار زیاد است آمار دقیقی از آن، در دسترس نیست.

به گفته آقاکوچکی، پیراهن به کشور‌هایی همچون عراق و ترکیه صادر می‌شود.


بیشتر بخوانید: بیداد گرانی در بازار البسه و پوشاک کودک/بازاری که به حیاط خلوت تولیدات خارجی تبدیل شده است 


رئیس اتحادیه پیراهن فروشان با تاکید بر اینکه اگر خواهان تولید، اشتغال زایی و حمایت از کالای ایرانی هستیم باید از این صنف حمایت کنیم اظهار کرد: از مسئولان ذیربط درخواست می‌شود که از این صنف، حمایت کنند.

آقاکوچکی در پاسخ به این پرسش که در تامین مواد اولیه پیراهن با مشکلاتی روبه رو هستیم یا خیر گفت: هم اکنون مشکل تامین اولیه در پیراهن وجود دارد، اما تولیدکنندگان توانسته‌اند تا حدی با ارز دولتی، این مشکل را برطرف کنند.

رئیس اتحادیه پیراهن فروشان با بیان اینکه صنعت نساجی در ایران، در زمره فعالیت‌های نسبتا قدیمی قرار دارد اظهار کرد: به دلیل عدم برنامه ریزی مناسب، اصولی و قاعده‌مند، این صنف، با چالش‌های بسیاری مواجه شده است.

آقاکوچکی ابراز امیدواری کرد بازار پارچه همانند سایر اصناف، بتواند به تولیدات خود در این صنف بپردازد.

انتهای پیام/

صادرات پیراهن به کشور‌های عراق و ترکیه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر