کد خبر: ۷۰۰۵۸۰۲
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان:

مهدی جمال گفت: ترویج گردشگری و بوم گردی، توانسته توسعه خوبی در روستا‌های استان ایجاد کند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، مهدی جمال مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان در نشستی با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات ضمن بیان اینکه در حال حاضر ۷۸ اقامتگاه بوم گردی در روستا‌های استان فعال است که این اماکن توانسته‌اند اشتغال و توسعه اقتصادی خوبی را به روستا‌های استان هدیه دهند،گفت: استان سمنان دارای ۴۰ روستای هدف گردشگری است.

وی با بیان اینکه سمنان به واسطه قرار گیری در جنوب البرز و شمال کویر دارای جاذبه‌های فراوان گردشگری به خصوص روستایی است،افزود: وجود روستا‌های متعدد گردشگری گواه این مدعا است که سمنان یک مقصد گردشگری محسوب می‌شود.

آموزش روستاییان در راستای توسعه گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان با بیان اینکه این اداره کل با مرمت آثار تاریخی در روستا‌ها برای توسعه گردشگری تلاش می‌کند، تاکید کرد: ۲۰ اثر تاریخی در یکسال اخیر در روستا‌های استان سمنان مرمت و بازسازی شده است.

وی بیان کرد: مرمت و بازسازی مسجد جامع فرومد، چاپارخانه روستای ارمیان میامی، کاروانسرای الهاک، امامزاده شمس‌الدین روستای تویه دامغان، اجرای طراحی و لند اسکیپ مقبره شیخ حسن جوری، مرمت کاخ ابراهیم خان روستای ملاده مهدی شهر، مرمت و ساماندهی منطقه چشمه علی دامغان، مرمت آب انبار روستای قاطول گرمسار و ارگ اعلا سمنان در این ماه‌های اخیر صورت گرفته است.

جمال ابراز داشت: ۱۶ اثر ثبت شده استان سمنان در فهرست آثار ملی به روستا‌ها تعلق دارد و این نشان می‌دهد که روستا‌های استان تا چه میزان در توسعه گردشگری ظرفیت دارند.

وی تصریح کرد: این اداره کل همچنین دوره‌های آموزشی توانمندسازی روستا‌ها در حوزه گردشگری برای مدیران و فعالان اقامتگاه‌های بوم گردی، دهیاران و فعالان گردشگری روستا‌های هدف گردشگری را نیز برگزار می‌کند.

انتهای پیام / م

آموزشی توانمندسازی روستا‌ها در حوزه گردشگری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر