کد خبر: ۷۰۲۰۷۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۷

محموله سوخت هسته‌ای در یک نیروگاه آمریکایی که حاوی اورانیوم غنی شده درون یک کانتینر بود در نیروگاه وستینگ هاوس در ایالت کارولینای جنوبی به بیرون نشت کرد.

محموله سوخت هسته‌ای یک نیروگاه آمریکایی دچار نشتی شدبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه تلویزیونی راشا تودی، محموله سوخت هسته‌ای در یک نیروگاه آمریکایی که حاوی اورانیوم غنی شده درون یک کانتینر بود در نیروگاه وستینگ هاوس در ایالت کارولینای جنوبی به بیرون نشت کرد.

از نیروگاه اتمی وستینگ هاوس سالهاست که برای ذخیره کردن محموله‌های حاوی مواد رادیو اکتیو استفاده می‌شود. این منطقه به شدت به اورانیوم آلوده است. وضعیت به گونه‌ای است که برخی کارشناسان از آن به عنوان یک فاجعه زیست محیطی یاد می‌کنند.

دانشمندان اعلام کرده اند که آب‌های زیرزمینی نزدیک این نیروگاه به شدت به مواد رادیواکتیو، نیترات و فلوراید آلوده هستند.

در سال ۲۰۱۹ بخش انبار زباله‌های اتمی این نیروگاه دچار آتش سوزی گسترده شده است. در سال ۲۰۱۸ مواد رادیو اکتیو حاوی اورانیوم از یک محموله دیگر در یکی از بخش‌های این نیروگاه نشت کرد.

در سال ۲۰۱۶ هم یکی از حس گر‌های این نیروگاه از آلودگی شدید هوای آن به اورانیوم خبر داد. این موضوع کارکنان نیروگاه را در معرض تشعشع شدید مواد رادیو اکتیو حاوی اورانیوم قرار داد.

مقامات نیروگاه وستینگ هاوس اعلام کرده اند که در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۱ نشت مواد رادیو اکتیو در این نیروگاه روی داده است که این موضوع گزارش نشده است. این نیروگاه اعلام کرده است که این مشکلات را به زودی حل و فصل خواهد کرد.

مایکل آناکون مدیر نیروگاه وستینگ هاوس در این رابطه در پیامی توئیتری نوشت: «ما نباید اجازه دهیم که این شرایط همچنان وجود داشته باشد. مقابله با وضعیت موجود و رفع اشکالات و پاکسازی این مواد از تاسیسات زمان بر است، اما ما روش بررسی خود را تغییر داده ایم به طوری که این آلودگی‌ها به فوریت از نیروگاه پاکسازی خواهند شد. در آن موقع ما می‌توانیم این اطمینان را به همگان بدهیم که هیچ مشکلی نداریم.»

در ادامه کوین رامپس کارشناس اتمی گفت: «مقامات این نیروگاه آمریکا چشمان خود را به طرف خطرات موجود بسته اند. ما در کشور آمریکا شاهد موارد زیادی از نقض قوانین ایمنی در رابطه با تاسیسات اتمی هستیم. این تنها یکی از موارد بیشمار است. این موضوع خطرات را به شدت افزایش می‌دهد.»

وی افزود: «آلودگی در برخی از نیروگاه‌های اتمی آمریکا به حدی بالاست که می‌تواند جان کارکنان آن‌ها را در خطر قرار دهد و یا اینکه آن‌ها را بکشد. به نظرم نهادی که مسئول حفظ ایمنی کارکنان نیروگاه‌ها است منافع خود را به ایمنی کارکنان ترجیح می‌دهد. تاکنون شاهد وضعیتی به این بدی نبوده ایم. نهاد حفظ ایمنی در تاسیسات اتمی آمریکا به وظایف خود عمل نمی‌کند و این موضوع سبب به خطر افتادن محیط زیست هم شده است.»

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر