کد خبر: ۷۰۲۴۰۷۵
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
گمرک باشماق مریوان؛

مدیرکل گمرکات کردستان از کسب رتبه ۲۴ کشوری گمرک باشماق بین ۱۰۶ گمرک کشور در بحث صادرات خبر داد و گفت: مقصد بخش اعظم کالا‌های صادراتی استان به کشورعراق است.

کسب رتبه ۲۴ کشوری از بین ۱۰۶ گمرکبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، بختیار رحمانی‌پور افزود: علاوه بر عراق کالا‌های صادراتی به ترتیب به مقصد کشور‌های ترکیه، کانادا، افغانستان، هند، قطر، مالزی، روسیه و ارمنستان ترخیص می‌شود.
بختیارحمانی پور همچنین گفت: امسال تاکنون ۶۹۴ هزار تُن کالا به خارج از کشور صادر شده که رشد ۹ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.
رحمانی‌پور افزود: از ابتدای امسال تا پایان تیرماه، ۶۹۴ هزار تُن کالا به ارزش ۴۱۷ میلیون دلار از این استان به خارج از کشور صادر شده است.
وی با اشاره به اینکه صادرات کالا از حوزه نظارت گمرکات استان کردستان نیز از لحاظ ارزی رشد داشته است، افزود: در این راستا در چهار ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، شاهد رشد چهار درصدی هستیم.
مدیرکل گمرکات کردستان با اشاره به اینکه از مجموع کالا‌های صادر شده، ۴۰۸ هزار تن کالا به ارزش بیش از ۲۳۳ میلیون دلار مربوط به صادرات گمرکات استان بود.
محصولات کشاورزی به وزن ۲۲۰ هزار تن و به ارزش ۱۰۳ میلیون دلار بالاترین رقم کالا‌های صادراتی را در سال جاری داشته که به نسبت سال ۹۷ به لحاظ ارزش دلاری ۷ درصد افزایش دارد.
مدیرکل گمرکات کردستان گفت: در بخش صادرات، بالاترین ارزش مربوط به صادرات سبزی و نباتات با رقمی بیش از ۴۸ میلیون دلار و به مقصد کشور عراق است.
رحمانی پورگفت: میوه‌های خوراکی به ارزش ۳۵ میلیون دلار و سوخت‌های معدنی با ۲۴ میلیون دلار ارزش در رتبه‌های بعدی اقلام صادراتی استان کردستان قرار گرفته‌اند.
مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرز‌های رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید.

انتهای پیام/ت

صادرات کالا 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر