کد خبر: ۷۰۳۹۱۲۳
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
استاندار همدان خبر داد:

استاندار همدان از سرمایه گذاری سالانه ۵۰ هزار میلیارد ریال و ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی در استان خبر داد.

سرمایه گذاری سالیانه 50 هزار میلیارد در همدانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، سیدسعید شاهرخی استاندار همدان روز شنبه در نشست قرارگاه اقتصاد مقاومتی همدان  با تاکید بر اینکه این استان حق برخورداری از صنایع مادر کشور را دارد، از وزیر صمت خواست: یکی از صنایع مادر را به منطقه ویژه اقتصادی جهان آرا فامنین اختصاص دهد.

 او بیان کرد:  این منطقه با توجه به نزدیکی به پایتخت و زیرساخت‌های ایجاد شده، در سطح غرب کشور منحصر به فرد است و انتظار واگذاری یکی از صنایع مادر را داریم.

شاهرخی با اشاره به اینکه همدان به مثابه کارگاه عمرانی و صنعتی در حال رشد و پیشرفت است، گفت: در همین راستا سند راهبردی و عملیاتی برای سه سال آینده تدوین شده است.

استاندار همدان با بیان اینکه  سالانه ۵۰ هزار میلیارد ریال در سطح استان سرمایه گذاری خواهیم داشت، گفت:  ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی در طول هر سال را در دستور کار قرار دارد.

او با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی استان سند راهبردی را امضا کرده اند و تکلیف تمامی دستگاه‌ها نیز مشخص است، گفت:  در همین راستا اجازه آزمون و خطا به هیچ دستگاهی داده نمی‌شود و نظارت دقیق بر روند برنامه‌های تدوین شده در این سند انجام می‌شود.

شاهرخی با اشاره به اینکه نوسازی و احیای واحد‌های تولیدی در حال انجام است، گفت: احیای واحد‌های راکد نیز در دستور کار قرار دارد.

استاندار همدان بیان کرد: هم اکنون نیز یک هزار واحد در بخش‌های مختلف فعال هستند و ۲۹۰ واحد که در سنوات گذشته نیاز به نوسازی داشتند نیز در دستور کار احیا داریم.

او با تاکید بر اینکه هیچ واحد تولیدی ناشی از تحریم‌های اعمال شده در سطح استان تعطیل نیست، گفت: با وجود تحریم ها، به همت تولیدکنندگان، اصناف و صنعتگران، نه تنها واحد‌ها فعالیت لازم را دارند بلکه برای گسترش تولید درخواست اعتبار داده اند.

شاهرخی نرخ بیکاری استان همدان در سه ماهه نخست امسال را ۶ و یک دهم درصد عنوان کرد و گفت: در بهار امسال بر اساس اعلام رسمی مرکز آمار ایران که به صورت فصلی اندازه گیری می‌شود رتبه نخست کشور را در نرخ بیکاری کسب کرده ایم.

استاندار همدان با اشاره به اینکه زورگویی و تحریم‌های صورت گرفته استکبار جهانی با توان داخلی به روسیاهی تبدیل شد، گفت: در جنگ اقتصادی تولید کننده‌های کشور در صف مقدم بودند.

او یادآور شد: سال قبل استکبار جهانی با خروج از برجام توان و قدرت خود را پای کار آورد تا در یک محاسبه غلط نظام جمهوری و اقتصاد کشور را متلاشی کند که با تلاش و اتحاد همه مردم و مسئولان روسیاه شد.

انتهای پیام/د.ا

 واگذاری صنایع مادر به همدان حق این استان است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر