کد خبر: ۷۰۴۴۵۰۵
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵

مدیرکل استاندارد گیلان با تاکید بر لزوم افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به حقوق شهروندی، گفت: آگاهی جامعه نسبت به حقوق خود سبب افزایش مطالبه گری از سازمان‌ها می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، داریوش اشکانی پور مدیرکل استاندارد گیلان با بیان اینکه یکی از اولویت‌های ما در سازمان استاندارد اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم است، گفت: رسانه یکی از مهم‌ترین بازوان کمکی سازمان‌های نظارتی است.

او با اشاره به اینکه سازمان‌های نظارتی برای رسیدن به اهداف خود با مشکل مواجه هستند، افزود: در نظارت‌ها باید سطح آگاهی جامعه نسبت به حقوق شهروندی خود افزایش یابد تا مطالبه گری می‌شویم.

مدیرکل استاندارد گیلان در ادامه با بیان اینکه باید سعی کنیم مردم را نسبت به حقوق شهروندی خود آگاه شوند، گفت: زمانی که مردم از حقوق خود آگاه باشند شرایط برای مسئولان سخت‌تر می‌شود.

او با بیان اینکه رسانه و خبرنگاران در ایجاد حق و آگاهی نسبت به حقوق شهروندی نقش توجه مهمی دارند، تصریح کرد: سازمان استاندارد به دنبال ایجاد یک پل ارتباطی با مردم است، زیرا حساسیت ویژه‌ای نسبت به موضوعاتی دارد که با سلامت مردم در ارتباط است.

اشکانی پور با اشاره به وجود مشکلات فراوان در واحد‌های تولیدی در زمینه کنترل کیفیت، بیان کرد: در این میان عده‌ای به دنبال سوء استفاده از فضای موجود و مشکلات واحد‌های تولیدی در زمینه منابع مالی و سایر موارد هستند که گاهی این موارد با سلامت جامعه در ارتباط است.

او با تاکید بر توجه به کیفیت محصولات و سلامت جامعه، افزود: سازمان استاندارد نظارت‌های در سطح بازار در قالب طرح بار انجام می‌دهد که به عنوان مصرف کننده عمل کرده و با خرید اقلام و انجام آزمایشات سلامت محصول را تایید یا رد می‌کند.

مدیرکل استاندارد گیلان با اشاره به فعالیت سامانه یکپارچه با عنوان سامانه سینا، گفت: با عملیاتی شدن این سامانه دیگر مکان تولید محصول مهم نبوده و در صورت مشاهده تخلف استاندارد استان راسا برای برخورد با آن واحد تولیدی وارد عمل خواهد کرد.

او با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در بند ۲۴ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر لزوم پوشش استاندارد برای تمامی کالا‌ها تاکید کرده اند، تصریح کرد: در حال حاضر سازمان استاندارد علاوه بر حوزه‌های که وجود استاندارد اجباری است در سایر موارد همانند واردات، صادرات و بخش‌های خدماتی نیز وارد شده است.

انتهای پیام/آ

جلوگیری از توزیع محصولات غیراستاندارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر