کد خبر: ۷۰۵۵۴۲۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
شهردار قم خبر داد؛

شهردار قم از اختصاص۸۰ واگن برای راه‌اندازی متروی قم با پیگیری‌های ملی خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم روز شنبه در آیین افتتاح ۷۵ طرح شهرداری قم اظهار کرد:واگن قطار شهری برای راه‌اندازی مترو با پیگیری‌های ملی به قم اختصاص یافت.

او افزود: یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه موردنیاز برای خرید این ۸۰ واگن بوده که به قم اختصاص‌یافته است.

شهردار قم اضافه کرد: با پیش‌بینی انجام‌گرفته ۵.۲ کیلومتر از طرح قطار شهری قم اوایل سال ۹۹ به‌صورت رسمی به بهره‌برداری خواهد رسید.

او در ادامه با اشاره به افتتاح طرح‌های شهرداری قم گفت: تمام این طرح‌ها بر مبنای افق ۱۴۰۰ انجام‌شده و ابعاد فرهنگی، زیست‌محیطی، عمرانی و ترافیکی را دربرمی گیرد.

سقائیان نژاد با اشاره به بهره‌برداری از سیستم MRF مدیریت پسماند بیان کرد: ظرفیت اسمی این سیستم در حال حاضر ۳۰۰ تن در روز بوده و تا پایان سال ۳۰۰ تن نیز به ظرفیت آن افزوده می‌شود.

شهردار قم اضافه کرد: روزانه ۷۰۰ تن زباله در سطح شهر قم تولید و جمع‌آوری و تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام زباله‌های شهری قم در این سایت به کود کمپوست تبدیل می‌شود.

او همچنین با اشاره به افتتاح ۱۴ بوستان شهری در قم گفت: با بهره‌برداری از این بوستان‌های جدید سرانه‌های فضای سبز از ۱۴.۱ مترمربع به ۱۹.۷ مترمربع افزایش می‌یابد.

سقائیان نژاد رسیدن به سرانه ۲۷ مترمربع تا پایان سال ۱۴۰۰ را هدف‌گذاری شهرداری در رابطه با توسعه سرانه فضای سبز شهری قلمداد کرد.

شهردار قم گفت: در مبحث فضای سبز هرسال ۳۰۰ هکتار به ظرفیت فضاهای سبز قم اضافه می‌شود.

او اظهار کرد: هدف‌گذاری شهرداری قم در رابطه با احداث بوستان‌های ویژه بانوان، راه انداری این مراکز تفریحی در تمام مناطق هشت‌گانه است.

سقائیان نژاد اضافه کرد: همچنین به مناسبت هفته دولت ۵ پیاده راه و ۲ مجموعه ورزشی در مناطق یک و ۶ به مساحتی بالغ‌بر ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع احداث خواهد شد.

شهردار قم تصریح کرد: در هفته دولت، ۹۵ هزار تن آسفالت در سطح معابر قم توزیع شد و تا پایان امسال ۳۰۰ هزار تن در سطح خیابان و معابر شهر قم توزیع می‌شود.

او ادامه داد: در راستای توسعه هوشمند سازی و شهر هوشمند تا پایان ماه جاری، «قم کارت» که دربردارنده انواع خدمات شهروندی است خدمات خود را آغاز می‌کند.

شهردار قم ابراز کرد: در راستای ساماندهی مشاغل مزاحم شهری نیز ۴۸ سوله شهرک صنوف به مناسبت هفته دولت به متقاضیان واگذار خواهد شد.

سقائیان نژاد ابراز کرد: همچنین منبع ذخیره پساب شهرداری طی روزهای آینده به‌صورت رسمی به بهره‌برداری می‌رسد، این منبع با ظرفیت ۳۰ لیتر بر ثانیه نیاز آبی ۱۵۰ هزار متر از فضای سبز شهر را تامین می‌کند.

شهردار قم تاکید کرد: فرسودگی اتوبوس‌های درون‌شهری سبب کاهش استفاده مردم از این ظرفیت شده و حجم مسافرت‌های درون‌شهری با استفاده از این وسیله نقلیه در سال‌های گذشته بسیار کاهش پیداکرده است.

او اضافه کرد: در همین راستا ۱۰۴ دستگاه اتوبوس درون‌شهری، تعمیر اساسی و ۱۰۰ دستگاه جدید نیز خریداری و بخشی از آن‌ها وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی شده است.

انتهای پیام/ش

سخنان شهردار قم در آیین افتتاح 75 پروژه شهرداری قم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر