کد خبر: ۷۰۵۵۴۵۶
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
مدیرکل محیط زیست استان یزد:

مدیرکل محیط زیست استان یزد در جمع خبرنگاران و اصاحاب رسانه از تجربه مدیریتی اش می گوید.

به مسئله جنسیت اعتقادی ندارم/ مدیریت باعث تکمیل شخصیت من شدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ نیره پور ملایی، مدیرکل محیط زیست استان یزد در جمع اصحاب رسانه از زندگی شخصی خود و ورود به عرصه مدیریت می گوید، او نخستین مدیرکل زن محیط زیست در کشور است.

پور ملایی با اشاره به اینکه بعضی اوقات اتفاقاتی در زندگی انسان باعث تغییر مسیر زندگی می شود گفت:  رشته تحصیلی من در هر سه مقطع تحصیلی، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری محیط زیست بود، و از طریق آزمون استعدادهای درخشان وارد در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری شدم.

او افزود: در مقطع دکتری سختی های بسیاری را تحمل کردم چراکه مسیر ریلی نبود و به دلیل زمان زیادی که اتوبوس از من می گرفت، باید از زاهدان با هواپیما به تهران می رفتم و امکان مرخصی تحصیلی را هم نداشتم و مجبور بودم این هزینه را بر زندگی خود تحمیل کنم.

مدیرکل محیط زیست استان یزد با بیان اینکه که در تمام مقاطع تحصیلی خانواده ام مرا همراهی کردند، اظهار داشت: ادامه این راه  فقط با همکاری و همراهی همسر و پسرم امکان پذیر شد.

نیره پور ملائی افزود: سال 89 مادم به بیماری سرطان دچار شد و آن زمان تمام زندگی من تعطیل شد و به معنای واقعی یک انسان تک بعدی بودم، و در همان زمان در آزمون کارشناسی ارشد قبول شدم که نرفتم.

پور ملائی ادامه داد: استاد راهنمای من که در مقطع ارشد بود، از من خواست که با این مسئله کنار بیام و به تحصیل ادامه دهم، در تمام مقاطع تحصیل از مادرم پرستاری کردم، و الان مادر من در سلامتی کامل قرار دارد، و اکنون این موفقیت را در زندگی ام مدیون استاد راهنمای خود می دانم.

او افزود: همیشه بدون اینکه به مدیر بالا دستی ام توجه کنم سعی کردم کارشناس خوبی باشم و کارم را به بهترین شکل انجام دهم و بالاخره بر اساس تقدیر یا شانس به عنوان اولین مدیرکل زن محیط زیست در کشور معرفی شدم.

مدیرکل محیط زیست استان یزد گفت: به مسئله جنسیت اعتقادی ندارم، و باید افراد بر اساس توانایی ها و شایستگی های خود به عرصه ی مدیریت ورود کنند، بیشتر مدیران زن کارشان را بی تقص و با دقت انجام می دهند، اما همیشه آقایان برای ورود به کار مدیریت راحت تر است.

نیره پور ملائی افزود: یکی از مهمترین مولفه هایی که در مدیریت برای من اتفاق افتاد توسعه ابعاد شخصیتی من بود که باعث افزایش سعه صدر در من شد که لازمه ی هر مدیری است.

او در پایان با بیان اینکه اکنون دو معاون محیط زیست استان یزد زن هستند، گفت: باید زمینه را برای ورود زنان به اجتماع ایجاد کرد چراکه در برخی از موارد این راه هموار نیست.

انتهای پیام/ص

مدیرکل محیط زیست یزد از زندگی شخصی اش می گوید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر