کد خبر: ۷۰۶۳۸۸۵
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
کمالوندی؛

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت:در مورد بازرسی نمایندگان آژانس از دانشگاه‌ها بحث هایی مطرح بود اما این امر انجام نمی شود .

دیگر مشکلی به‌نام بازرسی از دانشگاه‌ها وجود ندارد/دانشمندان ما بازدید‌هایی را از مراکز هسته‌ای اروپایی داشتندبه گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،‌ بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو یی در پاسخ به این سؤال که آیا با کاهش تعهدات برجامی کشورمان بازرسی نمایندگان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از دانشگاه‌های کشورمان متوقف خواهد شد یا خیر؟ اظهار کرد: در قضیه بازرسی نمایندگان آژانس از دانشگاه‌ها بعضی مسائل وجود داشت که  برطرف شد و هم‌اکنون موضوعی در رابطه با بازرسی نمایندگان آژانس از دانشگاه‌ها وجود ندارد.

او  ادامه داد: اصلاً موضوع بازرسی به‌صورت معمول مطرح نبوده ، زیرا در یک دانشگاهی ممکن است بنا به ملاحظات و نیاز‌های فنی از برخی مواد استفاده شده باشد؛ لذا وقتی این مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد باید بر اساس پادمان از سوی دانشگاه به سازمان انرژی اتمی اعلام می‌شد.

کمالوندی ادامه داد: هنگامی که این موضوع از سوی دانشگاه‌ها به سازمان انرژی اتمی اعلام نمی‌شود، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران سؤال می‌پرسد و ما هم مواد موجود در دانشگاه‌ها را به سازمان انرژی اتمی منتقل و بعد از اعلام به آژانس بین‌المللی اتمی در صورت نیاز دانشگاه‌ها مواد را باز می‌گردانیم.


بیشتر بخوانید:مدیرکل موقت آژانس وارد تهران شد 


سخنگوی سازمان انرژی اتمی افزود: تلاش ما بر این بود تا تمامی بازرسی‌ها آژانس از دانشگاه‌ها برطرف شود، بنابراین دیگر مشکلی به‌نام بازرسی از دانشگاه‌ها وجود ندارد.

او در پاسخ به پرسش دیگری در این رابطه که آیا دانشمندان هسته‌ای کشورمان برای تبادلات علمی و بهبود سطح دانش هسته‌ای به سایر کشور‌ها منتقل می‌شوند، گفت: ما در حال حاضر رابطه خوبی با روسیه و چین داریم و فعلاً تمرکزمان بر روی تعامل با این کشورهاست، ولی دانشمندان ما بازدید‌هایی را هم از مراکز هسته‌ای اروپایی داشتند و اگر لازم باشد دوباره این بازدید‌ها را انجام می‌دهند.
منبع: آنا

انتهای پیام/

بازرسی  نمایندگان آژانس انرزی اتمی از دانشگاههای ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر