کد خبر: ۷۰۶۶۱۶۸
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۱

مدیر جهاد کشاورزی ملایر از آغاز برداشت انگور از تاکستان‌های این شهرستان خبر داد.

آغاز برداشت انگور از باغات ملایربه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،علی‌مروت امیری، مدیر جهاد کشاورزی ملایر با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ هکتار از باغات شهرستان ملایر زیرپوشش محصول انگور است افزود: سالانه بیش از ۲۵۰ هزار تن  انگور از باغات ملایر برداشت می‌شود.

او با اشاره به اینکه تعدادی از باغداران ملایری بیش از میانگین تولید برداشت دارند بیان کرد: استفاده از روش‌های نوین تولید از جمله داربستی کردن باغات از دلایل تولید بالای این محصول است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملایر با بیان اینکه برداشت انگور همه ساله از نیمه دوم شهریورماه شروع می‌شود گفت:  برداشت انگور تا نیمه دوم آبان ماه ادامه دارد.

او با اشاره به اینکه سال گذشته این افتخار نصیب ما شد بتوانیم عنوان شهر جهانی انگور را کسب کنیم افزود: جهانی شدن انگور تحول عظیمی را در رونق تولید و فروش محصولات آن ایجاد می‌کند.

امیری گفت: امیدواریم با ترویج روش‌های علمی و نوین از جمله داربستی کردن باغات انگور محصول بیشتری در این شهرستان تولید شود .

این مسئول با بیان اینکه برنامه‌ریزی لازم برای داربستی کردن باغات ملایر در سند توسعه استانی انجام شده است افزود: قرار است طی سال‌های آینده میزان قابل توجهی از باغات داربستی شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملایر از برگزاری جشن جهانی انگور در ملایر طی دو ماه آینده خبر داد و گفت: مقدمات برگزاری این جشن آماده شده که با حضور مقامات کشوری برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه قرار است مراسم برگزاری این جشن از شبکه سراسری پخش شود ادامه داد: این جشن با جشن‌های شیره پزی مانیزان و جشنواره ملی خوشه برتر همراه خواهد بود.

انتهای پیام/ج

تولید بیش از ۲۵۰ هزار تن  انگور در ملایر 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر