کد خبر: ۷۰۶۷۰۴۴
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت ثبت و ضبط خاطرات آزادگان، گفت : آزادگان خاطرات به زمین مانده خیلی زیادی دارند.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،حجت الاسلام هادی عسگری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت : خاطرات به زمین مانده خیلی زیادی از آزادگان در سال‌های دفاع مقدس و دوران اسارتشان داریم.

او گفت : علاوه بر این که در گذر زمان برخی از این خاطرات به فراموشی سپرده می‌شوند، بخش زیادی از این خاطرات نیز به دلیل فوت این بزرگواران از دسترس خارج می‌شود.

او با اشاره به اهمیت ثبت و ضبط خاطرات سال‌های دفاع مقدس افزود: تاکنون هزار مورد از خاطرات آزادگان، خانواده‌های شهدا، ایثارگران و رزمندگان سال‌های دفاع مقدس در استان کرمانشاه جمع آوری شده است.

او با اشاره به تداوم ثبت و ضبط خاطرات سال‌های دفاع مقدس، افزود: در حوزه ثبت و ضبط خاطرات سال‌های دفاع مقدس نیاز به کار زیادی داریم و باید آثاری در سطح ملی و بین المللی در این حوزه برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان، آیندگان و جهانیان تهیه شود.

عسگری اشاره‌ای هم به مصوبه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان کرمانشاه برای اختصاص بخشی از پایان نامه‌های دانشگاهی به موضوع ایثار و شهادت داشت و گفت: این اقدام گام مهمی در راستای ثبت و ضبط اتفاقات رخ داده در دوران دفاع مقدس باشد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه افزود: درطول سال‌های جنگ تحمیلی ۴۲ هزار نفر در سراسر کشور به اسارت رژیم بعث عراق در آمدند که ۱۸۰۰ نفر از آن‌ها کرمانشاهی بودند.

عسگری اشاره‌ای هم به آمار اسرایی که در دوران اسارت به مقام شامخ شهادت نائل آمده اند داشت و افزود: در کشور ۵۰۰ نفر شهدای غریب داریم که این آمار در استان کرمانشاه ۵۰ نفر است .

 

 

انتهای پیام/د

خاطرات به زمین مانده خیلی زیادی از آزادگان داریم

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر