کد خبر: ۷۰۷۳۵۷۶
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
رئیس جهاد کشاورزی استان سمنان:

سید حسن میرعماد گفت: ۱۴ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال تسهیلات رونق تولید برای ۲۰ طرح بخش کشاورزی استان مصوب شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، سید حسن میرعماد رئیس جهاد کشاورزی استان سمنان در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری، گفت: نظارت بر ۲۰ طرح رونق تولید در بخش کشاورزی استان سمنان تا پایان بیست و پنجم شهریور ۹۸ در شهرستان‌های مهدیشهر، دامغان و شاهرود انجام شد.

او با بیان اینکه عمده مبالغ دریافتی تسهیلات برای خرید نهاده‌های کشاورزی است، افزود: ۴۰ طرح در بخش کشاورزی برای دریافت تسهیلات رونق تولید ۹۸ در سامانه بهین یاب این استان ثبت نام کردند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان تصریح کرد: ۱۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال تسهیلات به طرح‌های رونق تولید بخش کشاورزی این استان پرداخت شده است.

میر عماد، تامین وثیقه بانکی را عمده‌ترین مشکل متقاضیان تسهیلات رونق تولید در بخش کشاورزی برشمرد و بیان کرد: پرداخت تسهیلات به طرح‌های یاد شده سبب ایجاد و تثبیت شغلی ۲۹ نفر در استان سمنان شده است.

او ابراز داشت: کمیته نظارت در شهرستان گرمسار در هفته گذشته ۱۰ مورد بازدید نظارتی بر طرح‌های رونق تولید بخش کشاورزی سال گذشته انجام داد که نشان از تحقق ۹۶ درصدی اشتغال تعهد شده دارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی سمنان یادآور شد: توسعه همه جانبه سمنان با حمایت از کشاورزی میسر است و دولت برای این بخش استان برنامه دارد.

در این جلسه مشکلات بانکی، بیمه تأمین اجتماعی و زیربنایی هفت واحد تولیدی بررسی شد. چهار هزار و ۳۳ فرصت شغلی با ارائه تسهیلات رونق تولید در سال جاری در بخش کشاورزی استان سمنان ایجاد می‌شود.

۱۹۸ هزار هکتار از وسعت استان سمنان را اراضی کشاورزی تشکیل می‌دهد که از این وسعت ۵۴ هزار هکتار اراضی باغی، ۱۱۰ هزار هکتار اراضی زراعی و بقیه اراضی در مرحله آیش است.

انتهای پیام / م

بیش از چهار هزار فرصت شغلی با ارائه تحصیلات رونق تولید در استان سمنان فراهم می شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر