کد خبر: ۷۰۸۲۸۳۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور مطرح کرد؛

آیت الله اعرافی زیارت را مکتبی مهم دانست که در خود همه معارف دین را جای داده است و گفت: همه معارف و آموزه‌ها در قالب زیارت تجلی پیدا کرده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار با مسئولان قرارگاه اربعین که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه برگزار شد، گفت: بحث زیارت در فرهنگ شیعه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

او زیارت را مکتبی مهم دانست که در خود همه معارف دین را جای داده است و افزود: همه معارف و آموزه‌ها در قالب زیارت تجلی پیدا کرده است.خدمت و تلاش برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی عظیم اربعین به نوعی خدمت به بشریت و ترقی جامعه بشری محسوب می‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور مقوله زیارت را در کنار دعا و مناجات به شکل دو بال ویژه در اسلام و معارف اهل بیت (ع) دانست و افزود: دعا و مناجات مایه رشد و تعالی انسان مومن می‌شود.

او زیارات را وسیله اتصال به مبدا و طریق الی الله دانست و تصریح کرد: ویژگی مناجات و زیارت آن است که تمام حقایق دین در این دو به نوع خاصی متجلی شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور دو دریچه مناجات و زیارت که دو بال سلوک الی الله دانست و افزود: در منابع ما در دو بخش دعا و زیارات، مباحث حماسی و شورانگیزی بیان شده و همه این حقایق با شور و حماسه معنوی همراه بوده است.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه قم نقش بی بدیلی در دنیای اسلام دارد، تصریح کرد: لازم است در همه برنامه ریزی‌ها به نقش مهم قم دقت شود.

او بیان کرد: رویکرد مسئولان ستاد اربعین در کار‌ها باید یک رویکرد راهبردی، کلان و جامع باشد و باید سعی کنند نقاط ضعف‌ها را مورد توجه قرار داده و افق‌های جدیدی در امور ایجاد کنند.نقش مردم و جوانان در مناسبت‌های دینی و مذهبی بسیار مهم و تاثیرگذار است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه مردم و جوانان همیشه در همه صحنه‌ها حضور دارند، افزود: مردم به ویژه جوانان همیشه نشان داده اند که پشتیبان اسلام و انقلاب اسلامی هستند.

انتهای پیام/الف

معارف و آموزه‌های دین در قالب زیارت تجلی یافته است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر