کد خبر: ۷۰۹۰۹۸۶
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۱
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

مدیر دفتر اکوسیستم‌های تالابی سازمان محیط زیست گفت: لایروبی آب داخل تالاب میانکاله منجر به خشک شدن تمام این تالاب می‌شود.

میانکاله با لای روبی نابود می‌شودمسعود باقرزاده کریمی مدیر دفتر اکوسیستم‌های تالابی سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره علت مخالفت محیط زیست با لایروبی تالاب میانکاله، اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست با لایروبی تنگه‌های حوضه چپغلی، لپو و آشوراده صد در صد مخالف است و هر فردی نیز اقدام به تخریب تالاب کند به عنوان متخلف به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

وی با بیان اینکه لایروبی تالاب میانکاله منجر به نابودی آن خواهد شد، افزود: با لایروبی، آب داخل تالاب از آن خارج و منجر به خشک شدن تمام میانکاله خواهد شد.


بیشتر بخوانید: مخالفت محیط زیست با لایروبی تالاب میانکاله و خلیج گرگان


باقرزاده کریمی گفت: یک سطحی را در نظر بگیرید که دارای بخش کم عمق و پر عمق باشد، حال اگر میانه این سطح را بردارید آب از سطح کم عمق به پر عمق می‌رود؛ تالاب میانکاله نیز همین گونه است اگر لایروبی در آن صورت گیرد، این تالاب بی آب خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون قسمت‌های غربی تالاب خشک است، اما بخش‌های شمالی و شرقی آن که به دریا منتهی می‌شود در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

مدیر دفتر اکوسیستم‌های تالابی سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص اقدامات مربوط به احیای تالاب میانکاله گفت: بررسی برآورد نیاز آبی تالاب، پاکسازی آبراهه‌ها از رسوبات و جلوگیری از برداشت‌های بی رویه آب از چاه‌ها از جمله اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست برای احیای تالاب میانکاله است.

باقرزاده کریمی بیان کرد: برخی از سودجویان می‌خواهند با لایروبی تالاب اقدام به قایقرانی کنند و هیچ گونه دلسوزی برای تالاب ندارند.

انتهای پیام/

توضیحات محیط زیست درباره لایروبی تالاب میانکاله

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
حسین
|
United States
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
تا جیب مفسدان پر است،مناطق ملی و جنگلی و تالاب ها و طبیعت و... در امان نخواهند بود.مفسدان فقط آقازاده ها نیستند.مفسدان خودخواهانی هستند که فقط برایشان مال و ثروت بیشتر مهم است.ولا غیر!
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر