کد خبر: ۷۰۹۵۱۵۰
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: کشف کالا‌های قاچاق در استان بوشهر در شش ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه پارسال، ۴۹ درصد افزایش یافته است. و ارزش ریالی آن ۵۳ درصد افزایش یافته است که ۱۴۴ میلیارد تومان است.

کشف کالا‌های قاچاق در آب‎‌های بوشهر ۴۹ درصد افزایش یافتبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از بوشهر، سردار ولی الله رضایی نژاد امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، با اشاره به تشکیل ۲۰۶ پرونده در شش ماه امسال، بیان کرد: ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در آب‌های استان در این مدت، ۱۴۴ میلیارد تومان بود که نشان دهنده افزایش ۵۳ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه پارسال است.

او با اشاره به عملکرد شش ماه دریابانی نیروی انتظامی استان بوشهر، افزایش ۷۰ درصدی کشف سوخت قاچاق، کشف ۹ تن مواد مخدر و افزایش ۱۶۲ درصدی کشف آن نسبت به مدت مشابه پارسال، افزایش ۴۳ درصد توقیف خودرو‌های قاچاق و افزایش ۱۲۹ درصدی کشف دخانیات قاچاق را از جمله این عملکرد عنوان کرد.

سه سارق دریایی دستگیر شدند

فرمانده دریابانی استان بوشهر همچنین از دستگیری سه سارق دریایی در آب‌های استان خبر داد و بیان کرد: پرونده این افراد تکمیل و به مقام قضایی ارجاع شده است.

رضایی نژاد گفت: همراه آن‌ها تعدادی سلاح سرد و جنگی نیز کشف شده و کسانی که کالا‌های آن‌ها دزدیده شده است می‌توانند با شناسایی این افراد، کالا‌های سرقت شده خود را پیدا کنند.

او با اشاره به اجناس وارد شده به صورت قاچاق و شوتی نیز بیان کرد: حدود ۹۸ درصد کالا‌هایی که با نام شوتی وارد استان بوشهر می‌شود از گذرگا‌ه‌های غیر رسمی نیست و همکاران ما به صورت شبانه روزی مرز‌ها را بررسی می‌کنند و کالا‌ها را به گمرک تحویل می‌دهند و سرنوشت آن‌ها اطلاعی نداریم.

فرمانده دریابانی استان بوشهر ادامه داد: دریابانی در موضوع کالا‌های قاچاق درون خودرو‌ها و یا شوتی هیچ کوتاهی نداشته است.

رضایی نژاد با اشاره به برنامه‌های دریابانی در هفته نیروی انتظامی گفت: ۹۸ برنامه به این منظور آماده کرده ایم و هفدهم مهر که به نام روز دریابانی مشخص شده است کارشناسان دریابانی در میان مرزنشینان حضور پیدا می‌کنند و جلسه‌های توجیهی برای امنیت دریایی و ارتقا  دریانوردی برگزار خواهد شد.

او افزود: همچنین با مساعدت استاندار بوشهر شورای اداری در ستاد دریابانی استان بوشهر برگزار خواهد شد که درآن گزارشی از عملکرد و برنامه‌های دریابانی به دستگا‌های مختلف ارائه خواهد شد.

شناور جدید به دریابانی بوشهر ملحق می‌شود

فرمانده دریابانی استان بوشهر از الحاق یک شناور جدید به ناوگان مرزبانی در ماه آینده خبر داد و بیان کرد: نیرو‌های مرتبط نیز، اکنون درحال گذراندن آموزش‌ها هستند.

رضایی نژاد گفت: مرزبانی حافظ منافع جان مردم است و با شهدایی که تقدیم کشور کرده که نشلان داده است که با همه توان از کشور حفاظت می‌کند.

او از تشکیل کارگروه ویژه مرز در استانداری بوشهر نیز خبر داد و افزود: طبق مصوبه وزارت کشور کارگروه ویژه مرز با حضور استاندار تشکیل می‌شود و یکی از مصوبات آن تردد شناور‌هایی با موتور‌های دو زمانه و چهار زمانه به مدت سه سال است که فرصت خوبی است تا صیادان از آن استفاده کنند.

فرمانده دریابانی استان بوشهر همچنین از افزایش صادرات در استان بوشهر خبر داد و گفت: با توجه به شرایط تحریمی ورود و خروج کشتی‌ها در استان بوشهر کم شده بود که  در شش ماه گذشته ورود کشتی‌ها به استان بوشهر افزایش یافته است.

رضایی نژاد عنوان کرد: با دستور فرماندهی کل قوا ساختار اداره مرزبانی به عنوان یک نیرو تحت تابعیت نیروی انتظامی ابلاغ شده است.

او بیان کرد: استان بوشهر با توجه به وجود نیروگاه اتمی و منابع عظیم نفت و گار وظیفه مهمی بر دوش دارد و با همه توان از این دستاوردها و مرز‌های میهن دفاع می‌کنیم.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر