کد خبر: ۷۰۹۵۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳

مدیرکل گمرک چابهار گفت:۱۳۱ میلیون و ۶۵۰ هزار دلار کالا از ابتدای سالجاری تاکنون از مرز‌های پیشین سرباز و ریمدان چابهار به کشور پاکستان صادر شده است.

بیش‌از۱۳۱میلیون دلار کالا از مرز‌های پیشین و ریمدان صادر شدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، مجید مظلومی مدیرکل گمرک چابهار اظهار داشت: آمار صادرات سایر گمرکات کشور خروجی از مرز پیشین ۹۴ هزار تن کالا به ارزش ۹۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار و خروجی از مرز ریمدان ۱۱۴ هزار و ۳۰۰ تن کالا به ارزش ۳۷ میلیون و ۱۵۰ هزار دلار بوده است.

او  افزود: عمده کالا‌های صادراتی از مرز‌های ریمدان و پیشین، قیر، سیمان، کاشی، لبنیات و موادغذایی بوده است.

مدیرکل گمرک چابهار با اشاره به اینکه میزان واردات گمرکات چابهار و منطقه آزاد در۶ ماهه نخست سالجاری ۴۴۲ هزار و ۵۰۰ تن کالا به ارزش ۵۴۵ میلیون دلار ثبت شده است، خاطرنشان کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۲۷ و ارزش ۱۶ درصد افزایش داشته است.

او گفت: اقلام عمده واردات به کشور از طریق گمرک چابهار برنج، ذرت دامی، شکر، قطعات خودرو و لاستیک بوده است.

مظلومی ادامه داد: صادرات گمرکات چابهار و منطقه آزاد در ۶ ماهه نخست امسال نیز از حیث وزن و ارزش افزایش داشته و اقلام عمده آن‌ها شامل قیر، پلاستیک و کمپایند پلی اتیلن است.

وی بیان کرد: توجه نکردن به آماده‌سازی زیر ساخت‌های لازم توسط بازارچه مرزی ریمدان برای واردات کالا و وجود مشکلات مرتبط، نبود امکاناتی، چون آب و برق برخی از مشکلات این بازارچه مرزی است.

مدیرکل گمرک چابهار گفت: با اقدامات انجام شده مراجعان دیگر برای انجام تشریفات گمرکی کالا در گمرک چابهار حضور پیدا نمی‌کنند بلکه در خود گمرک ریمدان در کمترین زمان ممکن به کار آنان رسیدگی می‌شود.

او اظهار داشت: گمرک چابهار به جهت رونق اقتصادی منطقه آمادگی خود را برای ارائه تمامی تشریفات ترانزیت به مسئولان مربوطه اعلام کرده است.

مظلومی به پرونده‌های قاچاق در ۶ ماهه نخست سالجاری اشاره کرد و افزود: ۱۱۰ فقره پرونده قاچاق به ارزش تقریبی ۴۲ میلیارد ریال در این اداره‌کل تشکیل که از این تعداد ارزش ۸ فقره زیر ۱۰ میلیون ریال و ارزش ۱۰۲ فقره بالای ۱۰ میلیون ریال بوده است.

او اقلام عمده پرونده‌های قاچاق را برنج، پارچه، کولرگازی، باطری و سایر موادغذایی و نوشیدنی، لوازم یدکی و ظروف شیشه‌ای عنوان کرد.

انتهای پیام/ع

صادرات کالا از مرز ریمدان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر