کد خبر: ۷۱۰۱۷۵۲
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور مطرح کرد؛

محمودی با اشاره به افزایش ۳۵ درصدی اتباعی که به صورت ترانزیت به کشور می‌آیند، گفت: پیش‌بینی می‌شود که تعداد خروج اتباع داخل و اتباع ترانزیت تا روز‌های پایانی از مرز ۳۰۰ هزار نفر عبور کند.

افزایش ۳۵ درصدی اتباع خارجی در مراسم اربعینبه گزارش  خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی محمودی، مدیرکل اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور امسال هم مانند سال‌های قبل برنامه‌ریزی خوبی در ستاد مرکزی اربعین انجام شده است، اظهار کرد: اتباع خارجی که در داخل کشور هستند جزو اتباع مقیم محسوب می‌شوند و می‌توانند با داشتن کارت و دفترچه اقامت در سامانه سیام در دفاتر خدمات اتباع ثبت نام کنند که سپس در سامانه سماح ثبت می‌شود و می‌توانند با گرفتن دفترچه خروج اعزام شوند.

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور تصریح کرد: البته اتباعی هم هستند که به صورت ترانزیت از کشور ما عبور می‌کنند که لازم است حتما روادید داشته باشند و تمام مواردی که اشاره شده بود را رعایت کنند.


بیشتر بخوانید: اعلام آمادگی ایران برای پذیرش نامحدود زائران پاکستانی/ بیش از ۴۱ هزار زائر از مرز میرجاوه وارد کشور شدند


محمودی با اشاره به شرایط مناسب مرز شلمچه گفت: ازدحام جمعیت در تمام مرز‌ها مشهود است و باید به نکاتی که تذکر داده شده از جمله رعایت مقررات داخلی کشور خودمان و همچنین مقررات کشور عراق توجه کنند.

او با اشاره به افزایش ۵۰ درصد زائران اربعین افزود: تا کنون بیش از ۱۰۲ هزار نفر از اتباع داخل کشور ثبت‌نام کرده‌اند و حدود ۸۰ هزار نفر هم از مرز خارج شده‌اند، همچنین بیشترین ورود از مرز‌های شرقی و از کشور‌های افغانستان و پاکستان است.

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با اشاره به افزایش  ۳۵ درصدی اتباعی که به صورت ترانزیت به کشور می‌آیند، گفت: پیش‌بینی می‌شود که تعداد خروج اتباع داخل و اتباع ترانزیت تا روز‌های پایانی از مرز ۳۰۰ هزار نفر عبور کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر