کد خبر: ۷۱۰۳۴۲۹
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
کد خبر : ۷۱۰۳۴۲۹
گروه : سمنان » سمنان
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان:

مسعودیان راد گفت: در شش‌ماهه نخست امسال ۶ زندانی جرائم غیرعمد از محل مشارکت مردم استان سمنان در پرداخت زکات آزاد شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، محسن مسعودیان راد مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از آزادی ۶ زندانی جرائم غیرعمد از محل مشارکت مردم استان سمنان در پرداخت زکات در شش‌ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: بخش اعظمی از زکات به امور محرومان استان سمنان اختصاص یافت.

او با اشاره به اینکه بر اساس بخشنامه شورای زکات ضروری است ۶۰ درصد از زکات به امور محرومان جامعه و تنها ۴۰ درصد به پروژه‌های عمرانی اختصاص پیدا کند، افزود: استان سمنان از این امر پیشی گرفت و جز استان‌های ممتاز در اختصاص کمک به نیازمندان از محل زکات قرار گرفت.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه مردم استان سمنان در شش ماهه سال جاری ۱۰ میلیارد تومان زکات در قالب مستحبی و واجب پرداخت کردند، تصریح کرد: ۱۴ هزار و ۳۷۰ خدمات حمایتی به مددجویان و نیازمندان استان سمنان از محل زکات جمع‌آوری‌شده، ارائه شده است.

مسعودیان راد با اشاره به اینکه از محل جمع‌آوری زکات ۸۷ سری انواع جهیزیه به نوعروسان و دختران نیازمند در شرف ازدواج پرداخت شده است، بیان کرد: یک هزار و ۴۵۸ خدمت درمانی به نیازمندان استان سمنان ارائه شد.

او به آزادی ۶ زندانی غیرعمد از محل مشارکت مردم استان سمنان از محل پرداخت زکات خبر داد و ابراز داشت: ۶ واحد مسکونی برای نیازمندان ساخته و ۳۵ واحد دیگر نیز مرمت و مقاوم‌سازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان تهیه ۱۰ هزار و ۱۲۸ کمک معیشت را از دیگر بسته‌های حمایتی از محل زکات به مددجویان این نهاد و نیازمندان دانست و گفت: مشارکت مردم استان سمنان در پرداخت زکات نسبت به شش ماهه سال گذشته با رشد دو برابری همراه شده است.

مسعودیان راد از اختصاص ۱۴ درصدی از مجموع مشارکت‌های مردمی در پرداخت زکات برای پروژه‌های عام‌المنفعه عمرانی خبر داد و اظهار داشت: ساخت یک مسجد و حسینیه و سه پروژه دیگر و بهسازی مسجد، حسینیه در پنج پروژه اجراشده است.

انتهای پیام / م

اختصاص ۸۶ درصد از زکات سمنان به نیازمندان/ ۶ زندانی آزاد شدند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر