کد خبر: ۷۱۱۲۰۶۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
کد خبر : ۷۱۱۲۰۶۶
استاندار آذربایجان غربی؛

استاندار آذربایجان غربی گفت:۵۰ هزار تن کنسانتره تولیدی آذربایجان غربی به خارج از کشور صادر می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه،محمد فرازمند سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه صبح امروز با محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار محمدمهدی شهریاری با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد استان آذربایجان غربی و هم مرز بودن با سه کشور بویژه ترکیه گفت: تنها مرز زمینی جمهوری اسلامی ایران با ترکیه و اتحادیه اروپا در آذربایجان غربی است و این مسئله اهمیت این استان را در گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی با ترکیه و اروپا را دوچندان می‌کند.

او با تاکید بر ظرفیت‌های استان در حوزه‌های مختلف بویژه پزشکی، حمل و نقل و کشاورزی گفت: زمینه توسعه همکاری استان آذربایجان غربی با استان‌های مختلف ترکیه و بویژه استان‌های مرزی وجود دارد و ما از توسعه این همکاری‌ها استقبال می‌کنیم.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه صادرات کنسانتره را یکی از مهمترین محصولات صادراتی استان عنوان کرد و گفت: از ۶۰ هزار تن کنسانتره تولیدی استان ۵۰ هزار تن به کشور‌های مختلف دنیا صادر می‌شود.

او  همچنین از تولید یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن سیب در استان خبر داد و گفت: بخش قابل توجه سیب استان صادر می‌شود و در زمینه صادرات سیب استان با کشور هندوستان رایزنی‌هایی مختلف صورت گرفته و صادر کنندگان سیب استان به تجار هندوستان معرفی شده اند.

محمد فرازمند سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه نیز، دیدار با مسئولان ارشد استان و بازدید از مرز‌های مشترک ایران و ترکیه و نشست با فعالین اقتصادی استان را از جمله اهداف سفر خود به استان آذربایجان غربی عنوان کرد و گفت: اراده مسئولان عالی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه افزایش ارتباطات همه جانبه و توسعه روابط بین استان‌های مرزی است و استان آذربایجان غربی می‌تواند در توسعه این ارتباطات نقش موثری ایفا کند.

انتهای پیام/م

 

دیدار استاندار آذربایجان غربی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر