کد خبر: ۷۱۱۲۷۳۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰
کد خبر : ۷۱۱۲۷۳۱
گروه : فارس » شیراز

آیین پیاده‌روی حرم تا حرم در شهرستان جهرم برگزار می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، هادی بخشی دبیر اجرایی مراسم پیاده روی حرم تا حرم جهرم گفت: مردم جهرم در سالروز شهادت امام رضا (ع) مسیر ۸ کیلومتری آستان مقدس امامزاده حسین (ع) تا امام‌زاده فضل بن موسی (ع) را پیاده‌روی می‌کنند.

او با اشاره به برگزاری ایم مراسم برای چهارمین سال متوالی، افزود: می‌توان گفت جهرم اولین شهری است که در سالروز شهادت امام رضا (ع) سنت پیاده‌روی حرم تا حرم را با جمعیت هزاران نفری اجرا کرده است.

بخشی افزود: در اولین سال این مراسم حدود ۴ هزار نفر و در سال گذشته قریب به ۳۰ هزار نفر جمعیت در این مراسم از آستان مقدس امامزاده حسین (ع) تا امام‌زاده فضل بن موسی (ع) که حدود ۸ کیلومتر مسافت دارد، پیاده‌رویکردند.

دبیر اجرایی مراسم پیاده‌روی حرم تا حرم جهرم با بیان اینکه امروزه اصحاب رسانه یک مجموعه جریان‌ساز هستند، بیان داشت: مراسم پیاده‌روی اربعین از زمان‌های خیلی قبل حتی در زمان امام صادق (ع) بوده است، اما در سال‌های اخیر به واسطه حضور رسانه و فضای مجازی به یک فرهنگ تبدیل شده و در نهایت شاهد اجتماع عظیم میلیونی شده که برای همه دنیا بی‌نظیر است.

بخشی گفت: با هماهنگی‌های خوبی که صورت گرفته است در مسیر پیاده‌روی حرم تا حرم شاهد استقرار چندین موکب هستیم که در سال گذشته نزدیک به ۲۰ موکب ثابت و سیار وجود داشت، اما امسال سعی داریم که تعداد موکب‌ها برای خدمات‌رسانی به مردم دارالمومنین جهرم افزایش دهیم.

دبیر اجرایی مراسم پیاده‌روی حرم تا حرم جهرم اعلام کرد: دفتر امام جمعه، فرمانداری ویژه، تیپ مخصوص ۳۳ المهدی (عج)، ناحیه مقاومت سپاه، شورای هیئت‌های مذهبی، سازمان تبلیغات اسلامی، دفتر آستان قدس رضوی و هیئت رزمندگان اسلام از جمله اعضای ستاد پیاده‌روی حرم تا حرم هستند.

امامزاده فضل بن موسی بن جعفر آرامگاه زیارتگاهی منسوب به یکی از فرزندان موسی بن جعفر و برادر تنی علی بن موسی الرضا (نام مادر هر دو ایشان در تواریخ نجمه ذکر شده است) بوده که در شهرستان جهرم واقع شده است.
انتهای پیام/م

مراسم پیاده روی حرم تا حرم در جهرم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر