کد خبر: ۷۱۱۳۲۶۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
کد خبر : ۷۱۱۳۲۶۱
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی:

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: آب سد بیدواز شهرستان اسفراین، هیچ آلودگی به فلز سنگین سرب ندارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،وحید معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی افزود : با توجه به برداشت‌های غیرمجاز مواد معدنی سرب و روی از معدن آلبلاغ اسفراین، شهروندان اسفراین از مدتی پیش نسبت به احتمال نفوذ این مواد به آب سد بیدواز اظهار نگرانی می‌کنند که هیچ جایی برای این نگرانی وجود ندارد.

او افزود: معدن سرب و روی در آلبلاغ، در حوزه سد بیدواز قرار دارد اما، فاصله این معدن با سد زیاد است از این رو آلودگی تا کنون نتوانسته به آب این دریاچه نفوذ کرده و سبب ایجاد مشکل برای آب شود.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی در عین حال پایش دایمی سلامت آب سد بیدواز را ضروری دانست و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، نیاز است که به صورت دوره ای، نمونه برداری و آزمایش‌های لازم بر روی آب این سد انجام شود.

 پیش از این مسئولان اداره حفاظت محیط زیست خراسان شمالی نسبت به آلوده شدن منابع آبی محدوده معدن آلبلاغ اسفراین به علت برداشت‌های سرب و روی، که البته به صورت غیرمجاز انجام می‌شود، هشدار داده بودند.

معدن سرب و روی آلبلاغ در اسفراین، عرصه حضور سودجویان برای برداشت غیرمجاز از ذخایر سرب و روی این منطقه شده است که البته بهار امسال از حضور این افراد پاکسازی شد، اما در مهرماه امسال برداشت‌های غیرمجاز افزایش یافته است.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد، مرکز خراسان شمالی قرار دارد و بخشی از آب مورد نیاز شهروندان این شهر از سد بیدواز تامین می‌شود.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/د

آب سد بیدواز اسفراین، آلودگی سربی ندارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر