کد خبر: ۷۱۲۵۰۰۳
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش همدان گفت: در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ نزدیک به ۷۸۵ دانش‌آموز در مدارس عشایری این استان تحصیل می‌کنند.

۷۸۵ دانش‌آموز عشایری در همدان تحصیل می‌کنندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،  یاسر نانکلی، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش همدان افزود: از این تعداد ۴۳۵ دانش‌آموز در سامانه سناد استان همدان و ۳۵۰ دانش‌آموز نیز در سامانه سناد خوزستان برای فراگیری علم و دانش در آموزش و پرورش ثبت نام کرده‌اند.

او اظهار داشت: ۱۰ کلاس عشایری از ابتدای سال تحصیلی جاری در همدان ساماندهی شده است و این کلاس‌ها تا پایان آبان‌ماه در داخل چادر عشایری تشکیل می‌شود.

نانکلی بیان کرد: در پایان آبان به دلیل سرد شدن هوا و کوچ عشایر، ادامه کلاس‌ها در استان‌هایی همچون لرستان، خوزستان، ایلام و کرمانشاه برگزار می‌شود.

او با اشاره به اینکه عشایر از اسفندماه بازگشت به همدان را آغاز می‌کنند، بیان کرد: دانش‌آموزانی که در خوزستان ثبت‌نام کرده اند، اما در حال حاضر در همدان ساکن هستند، کلاسهایشان در همدان تشکیل شده است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش همدان گفت: ۱۳ معلم از خوزستان به همدان آمده اند و به همراه ۱۰ معلم همدانی وظیفه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان عشایری را برعهده دارند.

او اضافه کرد: برای سال تحصیلی جاری برای نخستین بار ۲۰ دانش‌آموز عشایری نیز در دوره پیش دبستانی در این استان ثبت نام کرده اند.

نانکلی تاکید کرد: دوره متوسط اول و دوم ویژه دانش‌آموزان عشایری نداریم و این دانش‌آموزان برای ادامه تحصیل باید به نزدیک‌ترین دبیرستان محل اسکان خود مراجعه کنند.

او افزود: همزمان با کوچ عشایر به استان‌های ایلام، خوزستان، لرستان و کرمانشاه، معلمان نیز از همدان به این استان‌ها اعزام می‌شوند و به صورت خرید خدمات آموزشی، کلاس‌ها را برپا می‌‍‌کنند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش همدان با اشاره به اینکه سال تحصیلی گذشته ۱۰۰ میلیون تومان برای خرید بخاری استاندار و چادر ویژه مدارس عشایری هزینه شد، گفت: برای سال تحصیلی جاری نیز ۳۴۰ دستگاه صندلی تاشو توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهیه در بین مدارس عشایری توزیع شده است.

او با اشاره به اینکه ۶۰ میلیون تومان نیز برای خریداری تجهیزات آموزشی از طریق منابع اداره کل آموزش و پرورش اختصاص یافته است، اظهار داشت: تاکنون ۱۳ تخته چادر، ۲۲۰ متر موکت، ۱۸ دستگاه تخته سفید و ۴۰۰ بسته نوشت‌افزار تهیه و در مدارس عشایری توزیع شده است.

نانکلی افزود: هر هفته کارشناسان و بازرسان اداره کل آموزش و پرورش همدان، به صورت مستمر بر کلاس‌های عشایری نظارت دارند.

او تاکید کرد: پراکندگی و کوچ‌های نابه‌هنگام عشایر، برنامه‌ریزی را برای ما دشوار کرده است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش همدان ادامه داد: جمع کردن دانش‌آموزان عشایری، تامین اعتبارات سالانه و شناسایی دانش‌آموزان از عمده مشکلات مدارس عشایری محسوب می‌شوند.

نانکلی ادامه داد: مشکلات فرهنگی از جمله جلوگیری از ادامه تحصیل دانش‌آموزان در دوره متوسطه به خصوص دانش‌آموزان دختر، مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده است.

انتهای پیام/ د 

ساماندهی ۱۰ کلاس عشایری از ابتدای سال تحصیلی جاری در همدان 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر