کد خبر: ۷۱۲۹۴۵۲
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: حفظ سلامت مددجویان به خصوص کودکان دچار سوء تغذیه یکی از برنامه‌های مهم تغذیه‌ای کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

طرح هم سفره برای حمایت از کودکان دچار سوء تغذیهبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، بهرامی، قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی با بیان اینکه حفظ سلامت مددجویان به خصوص کودکان دچار سوء تغذیه یکی از برنامه‌های مهم تغذیه‌ای کمیته امداد امام خمینی (ره) است گفت:در سال جاری هزار و ۸۵۷ کودک مبتلا به سوء تغذیه از حمایت‌های این نهاد در استان بهره‌مند شدند.

بهرامی افزود: این کودکان زیر پنج سال با تایید مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هر ماه سبد غذایی دریافت می‌کنند.

او گفت: آموزش‌های لازم به مادران این کودکان ارایه می‌شود و پس از پایان یک دوره ۶ ماهه این کودکان مورد پایش مجدد مراکز بهداشتی درمانی قرار می‌گیرند و در صورت بهبود افراد جدیدی جایگزین می‌شوند.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: کارشناسان تغذیه دانشگاه علوم پزشکی برای کودکان یک تا سه سال و سه تا پنج سال تغذیه خاص هر سن را برای آنان تعریف و در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهند.

بهرامی افزود: برخی خانواده‌ها با وجود نداشتن مشکل مالی با فرهنگ تغذیه صحیح نا آشنا هستند و تهیه مواد خوراکی بی‌کیفیت برای فرزندان، آنان را دچار سوء تغذیه می‌کند که آموزش به این خانواده نیز ضروری است.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی از خیران برای مشارکت در طرح همسفره دعوت کرد و گفت: این طرح به‌ منظور تأمین نیازهای غذایی کودکان زیر پنج سال که مبتلابه سوءتغذیه هستند، اجرا می‌شود.

لنتهای پیام/ ر

حمایت از بیش از هزار و هشتصد کودک مبتلا به سوء تغذیه در استان مرکزی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر