کد خبر: ۷۱۳۲۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
کد خبر : ۷۱۳۲۱۱۴
دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی خبر داد؛

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: ۹۶ درصد کل روستا‌های استان تحت پوشش معین‌های اقتصادی قرار گرفته اند.

۹۶ درصد روستا‌های خراسان رضوی تحت پوشش معین‌های اقتصاد مقاومتیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علی اکبر لبافی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در جمع شماری از معین‌های اقتصادی استان،  گفت: ۹۶ درصد کل روستا‌های استان تحت پوشش معین‌های اقتصادی قرار گرفته اند که در حال حاضر، معین‌ها برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای خود به ۵۱۰ روستا ورود پیداکرده اند.
 
او تصریح کرد: واقعیت این است که ما به دنبال توسعه در شهرستان‌ها هستیم. طبیعتا انتظار تحقق و ثمریابی تمامی برنامه‌ها وجود دارد، اما بر این باوریم که همگرایی ایجاد شده میان ارکان مختلف و ورود معین‌ها به این عرصه، می‌تواند تحولات خوبی را در استانمان رقم بزند.

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی به تجربه اجرای استان کرمان در اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: در قلعه گنج کرمان، به واسطه اجرای طرحی مشابه، نرخ بیکاری از ۳۶ به شش درصد کاهش یافت و بعد از سه سال هشت میلیارد تومان سرمایه از مردم جمع‌آوری گردید. حداقل سرمایه‌گذاری در قلعه گنج پنج هزار تومان و سقف آن ۲۰ هزار تومان بود، اما متولیان امر در چنین شرایطی توانستند طرح توسعه‌ای انجام دهند و مردم را در پروژه‌های سرمایه‌گذاری مشارکت دهند.

لبافی افزود: امروز شاهدیم که ارکان مختلفی در این استان، پای کار آمده و تلاش دارند تا مسیر گام‌های توسعه‌ای معین‌های اقتصادی را هموار کنند. در یک نمونه، در شورای فرهنگ عمومی استان با مصوباتی نظیر ساخت تندیس معین‌های توسعه‌گر، نام‌گذاری خیابان‌ها و یا میادین به نام آن ها، استفاده از ظرفیت صدا و سیما و مطبوعات برای معرفی معین‌ها  تلاش نمود تا از معین‌ها که در نقش خیران اقتصادی پا پیش گذاشته اند، تقدیر کند.
 
انتهای پیام// ز.م
 

بررسی اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر