کد خبر: ۷۱۳۳۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷
کد خبر : ۷۱۳۳۴۷۷
معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه؛

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه باتاکید بر حمایت از مشاغل خُرد گفت : باید حجم کار در مشاغل خانگی بیش از پیش رونق گرفته و نباید اینگونه اشتغال‌ها را دست کم گرفت، چرا که این مشاغل می‌تواند نقش موثر در ایجاد اشتغال استان ایفا کنند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه در اعطای تسهیلات در بخش مشاغل خانگی نباید شرایط به گونه‌ای سخت باشد که افراد کارآفرین از ادامه کار منصرف شوند گفت : باید حجم کار در مشاغل خانگی بیش از پیش رونق گرفته و نباید این اشتغال‌های خُرد را دست کم گرفت، چرا که این مشاغل می‌تواند نقش موثر در ایجاد اشتغال استان ایفا کند

او تولید عسل، گیوه، گلیم و پرورش مرغ را جزء عمده‌ترین مشاغل خانگی اجرا شده در استان معرفی کرد و گفت : تاکنون ۱۲ نفر برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده اند، اما باید مشاغل از ۱۲ رشته به ۲۰ رشته افزایش یابد.

معاون اقتصادی استاندار به اجرای طرح مداخله سیاست فعال در بازار کار اشاره کرد و گفت: با توجه به سهم ۵ هزار و ۵۰۰ نفری استان در این حوزه متاسفانه تاکنون ۵۴۶ نفر اقدام شده که انتظار می‌رود در این حوزه نیز فعالیت‌های ارگان‌های ذیربط افزایش یابد

آزادی معاون جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه طرح ملی مشاغل خانگی در استان تاکنون در ۱۴ رشته انجام شده گفت: تاکنون از ۳ هزار ۸۴۶ نفر ثبت نام شده ۷۴۱ نفر تائید شده و ۶ برند و ۱۲ پشتیبان در استان در سامانه مشاغل خانگی ثبت نام کرده اند

آزادی با اعلام اینکه در سال ۹۸ سامانه‌ای برای ثبت نام این مشاغل راه اندازی شده و عمده مشکل این مشاغل نبود بازار عرضه است گفت: با حمایت دستگاه‌های دولتی و برپایی نمایشگاه در استان می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

مدیرکل اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی گفت: تاکنون ۳۱۳ میلیارد و ۴۵۳ میلیون تومان تسهیلات اشتغال در مناطق روستایی و عشایری با پیش بینی ۵ هزار و ۸۳۵ فرصت شغلی به میزان ۹۱ درصد در استان جذب شده است.

عزیزی گفت: از سهمیه ۶۰۷ میلیارد تومانی ابلاغی اعتبارات اشتغال ویژه مناطق زلزله زده استان تاکنون ۷۳ درصد با پیش بینی از ۱۸ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی توسط بانک‌ها و موسسات عامل پرداخت شده است.

فتاحی مدیرکل اداره پست استان از اجرای طرح سکوی تجارت الکترونیک توسط شرکت پست استان خبرداد و گفت: در طرح سکوی تجارت کسب و کار‌های با هدف تجاری شدن، ایجاد کسب و کار‌های نوپا و تجارت الکترونیک انجام می‌شود.

فتاح از ثبت و صدور ۱۴ هزار و ۳۹۸ محموله به ارزش ۲ میلیارد تومان و رشد ۱۲۸ درصدی و ۷۴ هزار و ۱۰۲ محموله وارد شده به ارزش ۱۳۴ میلیارد تومان در استان خبر داد و افزود: متاسفانه هنوز بازار الکترونیکی ما در استان رونق چشمگیری ندارد .

 

 

انتهای پیام/د

حجم کار در مشاغل خانگی بیش از پیش رونق گرفت

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر