کد خبر: ۷۱۳۴۴۷۵
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
کد خبر : ۷۱۳۴۴۷۵
گروه : گیلان » رشت

رئیس پلیس راه گیلان از اعمال قانون بیش از ۲۹ هزار راننده متخلف در این استان به دلیل استفاده از تلفن همراه خبر داد.

اعمال قانون بیش از ۲۹ هزار راننده در گیلان به دلیل استفاده از تلفن همراهبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، سرهنگ حسین محمدپور، رئیس پلیس راه استان گیلان گفت: بر اساس آمارها، مکالمه با تلفن همراه یکی از شایع‌ترین عوامل بروز تصادفات ناگوار، تلخ و شدید عنوان شده است، گاهی عدم تمرکز راننده به علت به صدا در آمدن زنگ تلفن همراه موجب انحراف خودرو و تصادفات و سوانح یا واژگونی ناشی از آن می‌شود.

او با بیان اینکه افزایش احتمال تصادف فقط در زمان صحبت کردن نیست، افزود: از شروع مکالمه تا حداقل ۱۰ دقیقه پس از پایان مکالمه، احتمال افزایش تصادف وجود دارد.

رئیس پلیس راه گیلان اظهار داشت: استفاده از تلفن همراه هماهنگی برنامه‌های روزمره را بسیار آسان کرده است، اما با وجود استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی یک معضل بزرگ ایجاد کرده و آن کاهش توجه راننده و افزایش تعداد تصادفات است.

سرهنگ محمدپور استفاده از تلفن همراه حین رانندگی را یکی از مصادیق عدم توجه به جلو راننده عنوان کرد و گفت: این کار باعث بروز حوادث ناگواری همچون برخورد با خودروی جلویی و یا برخورد با شیء ثابت در جاده، انحراف به چپ و یا خروج از جاده و واژگونی آن می‌شود.

او با بیان اینکه در ۷ ماهه سال ۹۸ بیش از ۲۹ هزار راننده به علت استفاده از تلفن همراه توسط عوامل پلیس راه اعمال قانون شده‌اند، ادامه داد: جای تاسف است که در بسیاری از این موارد تصادف و اصابت خودرو به اشیاء، عابران پیاده و یا خودرو‌های دیگر زمانی رخ می‌دهد که این موانع آشکارا قابل رویت و به طور کامل در میدان دید راننده قرار دارند.

سرهنگ محمدپور از رانندگان خواست: تلفن همراه خود را در زمان رانندگی خاموش و به ندای این همراه ناپسند حین رانندگی بی توجه باشند.

او تصریح کرد: فراموش نکنید سلامت و حفظ جان شما و سایر سرنشینان خودرو، عابران بی‌گناه که در مسیرتان در حرکت هستند و سایر رانندگان قانونمند عبوری، بر همه مسایل جانبی برتری دارد.

انتهای پیام/ع

استفاده از تلفن همراه حین رانندگی یک معضل بزرگ است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر