کد خبر: ۷۱۳۷۳۹۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
کد خبر : ۷۱۳۷۳۹۵

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: بیش از ۹۰۰ هزار نسخه انواع کتاب در کتابخانه‌های عمومی این استان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، پروانه رضا قلی‌زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: عموم مردم و اعضای کتابخانه های عمومی میتوانند با توجه به علاقه خود از این کتابها استفاده کنند.

او با بیان اینکه هر ماه به طور متوسط بیش از ۶۱ هزار نسخه کتاب به صورت امانت در اختیار اعضاء قرار میگیرد، افزود: از این تعداد بیش از ۵۳ هزار نسخه کتابهای امانی و بیش از هفت هزار نسخه کتاب از کتابخانه های مشارکتی در اختیار آنها قرار می گیرد.

رضا قلی زاده اظهار داشت: برغم تلاشهای صورت گرفته برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه در حال حاضر فقط ۶ درصد از جمعیت این استان عضو فعال کتابخانههای عمومی هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: هدف اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل تمرکز زدایی و استفاده برابر اهالی ساکن در مناطق مختلف استان و دسترسی آسان آنها به کتب مورد نیاز در کتابخانه های عمومی بوده و برای همین هر سال به مجموع کتابخانه‌های عمومی مناطق روستایی اضافه می‌شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل ادامه داد: زیربنای توسعه فرهنگی در هر جامعه، کتاب و کتابخوانی است و با توجه به اینکه در سال‌های اخیر جامعه اندکی با فرهنگ مطالعه فاصله گرفته فرهنگ آشتی با کتاب و مطالعه باید از سنین کودکی و نوجوانی ترویج شده و برای احیای این فرهنگ تمامی آحاد مختلف مردم تلاتش کنند.

او افزود: برغم افزایش میل و رغبت مردم به استفاده از فضای مجازی و رسانه های جمعی کتاب به عنوان یک مرجع قابل وثوق در دل مردم جای گرفته ولی باید مطالعه آن به عنوان یک عادت اجتماعی ترویج شود تا سرانه مطالعه کتاب در استان افزایش یابد.

رضا قلی زاده با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی مراکز فرهنگی و اجتماعی در جامعه هستند، اظهار داشت: معرفی نویسندگان، شعرا و مفاخر استان در کتابخانه‌های عمومی از دیگر اولویت های این اداره کل بوده و تلاش می شود مفاخر استان در کتابخانه‌های عمومی به مردم معرفی شود.

انتهای پیام/ع

زیربنای توسعه فرهنگی در هر جامعه، کتاب و کتابخوانی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر