کد خبر: ۷۱۳۷۵۱۸
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
کد خبر : ۷۱۳۷۵۱۸
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان شد؛

سخنگوی دولت گفت: یکی از برنامه‌های دولت حفظ ارز ۴۲۰۰ تومانی جهت تأمین دستگاه‌های رادیولوژی و ملزومات مصرفی است.


در نظر گرفتن ضریب کار برای کاهش مشکلات مالی رادیولوژی/ حفظ ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تأمین تجهیزات تصویربرداریعلی ربیعی سخنگوی دولت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تعرفه خدمات رادیولوژی در کشور اظهار کرد: امروزه بیش از هر دوره‌ای برای تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف نیازمند حوزه رادیولوژی و تصویر‌برداری هستیم، که به دلیل مسائل مختلف تأمین قطعات و به روز رسانی دستگاه‌های رادیولوژی و ملزومات مصرفی دچار مشکل شده  است.

او ادامه داد: طرح تحول نظام سلامت یکی از پروژه‌های بزرگ ملی در حوزه بهداشت و درمان محسوب می‌شود و به همین دلیل ما سعی کرده‌ایم برای متخصصان این رشته ضریب کا را با هدف رفع مشکلات مالی و گرانی هزینه‌های مختلف در نظر بگیریم.

سخنگوی دولت تاکید کرد: هزینه تهیه و تأمین تجهیزات دستگاه‌های رادیولوژی و ملزومات مصرفی تصویربرداری بالا است که بیشتر به دلیل اعمال تحریم‌های ظالمانه از سوی دشمنان بر علیه کشور است. دولت تمام سعی و تلاش خود را می‌کند که ارز ۴۲۰۰ تومانی را که برای تجهیزات رادیولوژی تصویربرداری در نظر گرفته برای سال‌های آتی نیز حفظ کند.

ربیعی گفت: دولت تمام تلاش خود را می‌کند تا ارز مورد نیاز دستگاه‌های رادیولوژی به موقع اختصاص پیدا کند تا مسائل و مشکلات این حوزه کاهش پیدا کند.


بیشتر بخوانید: نخستین دغدغه جامعه رادیولوژیست به روز رسانی تجهیزات است


سخنگوی دولت گفت: گران شدن دستگاه‌های رادیولوژی، ملزومات مصرفی و همچنین تعرفه‌های حوزه رادیولوژی از جمله مشکلات این رشته است که باید برای بهتر شدن وضعیت رادیولوژی برنامه‌ریزی بهتری انجام داد.

انتهای پیام/

اعمال تحریم‌ها سبب افزایش هزینه‌های دستگاه‌های رادیولوژی شده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر