کد خبر: ۷۱۳۷۷۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳
کد خبر : ۷۱۳۷۷۹۵

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از هر ۱۰۰ نفر در این استان حدود ۶.۶ نفر از آن‌ها عضو کتابخانه هستند

عضویت ۷ درصدی مردم کهگیلویه وبویراحمد در کتابخانه‌های عمومیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، یاسر رحیمیان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه وبویراحمد گفت : هم اینک ۴۷ هزار و۱۱۰ نفر عضو کتابخانه‌های استان هستند.

او شمار کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های استان را ۵۷۰ هزار جلد عنوان کرد و گفت: به ازای هر ۱۰۰ نفر ۸۰نسخه کتاب در مخازن کتابخانه‌های استان وجود دارد.

رحیمیان مجموع زیربنای فضای فیزیکی کتابخانه‌های استان را ۲۰ هزار و ۲۸۹ متر مربع ذکر کرد و گفت: میزان سرانه فضای مطالعه‌ای به ازای هر۱۰۰ نفر حدود ۲.۸متر مربع است.

وی با بیان اینکه هم اینک هفت طرح عمرانی در حوزه ساخت کتابخانه در مناطق مختلف در دست اجرا است، گفت: میزان پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها بین ۴۰ تا ۹۶ درصد است.

رحیمیان ساخت کتابخانه رادک گچساران به میزان ۲۸۰ متر مربع و با پیشرفت فیزیکی ۹۴درصد، کتابخانه شهر مادوان یاسوج با پیشرفت فیزیکی ۹۶درصد و زیربنای حدود ۱۲۰ متر مربع و کتابخانه فرهنگ شهر دهدشت با حدود ۹۶ درصد پیشرفت و با زیربنای حدود ۷۰۴ متر مربع را از مهمترین این طرح‌ها عنوان کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۲ کتابخانه در شهر‌های چرام و لیکک بهمئی نیز با میانگین حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا هستند که در سال جاری برای هر یک از یان طرح‌ها مبلغ حدود ۱۲۰۰ میلیارد ریال تخصیص داده شد.

رحیمیان تصریح کرد: برخی از این طرح‌ها از سال‌های ۸۷ تا ۹۰ عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شده بود، اما به دلیل کمبود اعتبار و تا سال‌های ۹۵ و ۹۶ راکد بودند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه وبویراحمد گفت: در حالی که میانگین پیشرفت فیزیکی برخی از این طرح‌ها تا سال ۹۶ کمتر از ۴۰ درصد بود ظرف سال‌های گذشته با کمک خیرین و منابع دولتی میانگین پیشرفت فیزیکی آن‌ها به بالای ۹۶ درصد رسیده است.

 انتهای پیام/غ

ساخت هفت طرح عمرانی در حوزه کتابخانه 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر