کد خبر: ۷۱۳۷۹۴۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
کد خبر : ۷۱۳۷۹۴۶
رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد؛

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از ورود دستگاه قضایی به موضوع کارخانه‌های ماسه شویی درحریم رودخانه بشار یاسوج خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج،  رئیس کل دادگستری این استان با اشاره به نارضایتی مردم از آلودگی حاشیه رودخانه بشار یاسوج از ورود دستگاه قضایی به موضوع کارخانه‌های ماسه شویی حریم این رودخانه خبرداد.
 
نگین تاجی افزود: در سال‌های گذشته به دلیل تخریب وسیع بستر رودخانه بشار توسط ماسه شویی‌ها مقرر شد که این کارخانه‌ها به محل‌های خارج از بستر و حریم رودخانه منتقل شوند.
 
او با اشاره به اینکه چندین کارخانه ماسه شویی هنوز به خارج از شهر منتقل نشده اند ادامه داد: این امر موجب آلودگی منطقه و نارضایتی عموم مردم شده است.
 
نگین تاجی عنوان کرد: در راستای اقدامات ونظارت دستگاه قضایی استان، بازدید چند ساعته‌ای با حضور بازرس کل استان و معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، مدیران کل آب منطقه ای، منابع طبیعی و محیط زیست و سازمان صنعت و معدن و تجارت و امور اراضی جهاد کشاورزی از محل سنگ شکن‌ها در حومه شهر یاسوج انجام شد.
 
او بیان کرد: دراین بازدید میزان واگذاری‌ها به این سنگ شکن ها، تصرفات، وضعیت آلایندگی و همچنین میزان برداشت‌ها و عمق برداشت و تغییراتی که در اکوسیستم منطقه به وجود آمده است، بررسی شد.
 
نگین تاجی گفت: دراین دیدار برخی مالکان سنگ شکن‌ها با ارائه دلایل و مدارک خود و مجوز‌های صادره در خصوص اقداماتشان توضیحاتی ارائه کردند.
 
رئیس کل دادگستری این استان افزود: نتایج تحقیقات انجام شده به زودی به دستگاه قضایی اعلام خواهد شد و با متخلفان طبق قانون برخورد می‌شود.
 انتهای پیام/غ

فعالیت غیر قانونی کارخانه های شن و ماسه در حاشیه رودخانه بشار

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر