کد خبر: ۷۱۳۹۶۹۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
کد خبر : ۷۱۳۹۶۹۰
گروه : فارس » شیراز
فرماندار ویژه فسا خبر داد؛

فرماندار ویژه فسا گفت: در شهرستانی که از اندیشمندان و مولفان بزرگ کتاب برخوردار است باید فضای فرهنگی حاکم و جایگاه کتاب در آن متمایز باشد.

قابلیت تبدیل شدن فسا به پایتخت کتاب

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، آرگیو سرپرست فرماندار ویژه شهرستان فسا در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان با اشاره به اینکه شهرستان فسا قابلیت تبدیل شدن به پایتخت کتاب را دارد، اظهار کرد: کتاب و کتابخوانی از جمله مولفه‌های مهمی هستند که در روند کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش انکار ناپذیری دارند و در واقع اگر در جامعه‌ای کتابخوانی رواج پیدا کند، سلامت اجتماعی نیز به دنبال خواهد داشت.

او افزود: در شهرستانی که از اندیشمندان و مولفان بزرگ کتاب همچون روزبهان فسایی، ابوعلی نحوی فسوی، دکتر رستگار فسایی و دکتر بهشتی برخوردار است باید فضایی فرهنگی حاکم و جایگاه کتاب و کتابخوانی در آن ویژه و متمایز باشد.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان فسا ضمن اشاره به اهمیت ایجاد کتابخانه گفت: اموراتی که باعث پرورش جسم و روان انسان بویژه جوانان می‌شود از جمله اقدامات ضروری و اجتناب ناپذیر است که باید متولیان امور در دستور کار خود قرار دهند.

محمدحسین فیروزی رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا نیز گفت: به منظور تبدیل شدن به پایتخت کتاب، امسال اقدامات بسیار خوبی در سطح شهرستان فسا صورت گرفته و برای این منظور از شاخص‌های لازم مانند برخورداری از ۸ واحد کتابخانه و در دست ساخت بودن ۶ واحد دیگر و ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش می‌کنیم به این امر مهم برسیم.

او با تشریح برنامه‌های هفته کتاب تصریح کرد: در مجموعه کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا تا ۲ آذر ماه بیش از ۱۱۰ برنامه فرهنگی ترویجی برگزار می‌شود و در تلاش هستیم ۲ کتابخانه بوستان کتاب فسا و کتابخانه شهر قره بلاغ نیز در این ایام بهره برداری کنیم.

انتهای پیام/چ

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر