کد خبر: ۷۱۴۱۵۳۹
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
کد خبر : ۷۱۴۱۵۳۹
گروه : سیاسی » دولت
موسوی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: ۲۸ فرمانداری حوزه انتخابیه کشور، ثبت‌نام داوطلبان را از دهم آذر ماه انجام خواهند داد.

شروع انتخابات از دهم آذرماه/ هیئت‌های اجرایی کار انتخابات را به دست می‌گیرندسید اسماعیل موسوی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور در گفت‌وگو با خبرنگار  دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: از دهم آذرماه دستور شروع انتخابات صادر خواهد شد، در آن مقطع دو کار مهم را در سطح شهرستان‌ها و بخش‌ها باید انجام دهیم، همچنین ۲۸ فرمانداری حوزه انتخابیه کشور، ثبت‌نام داوطلبان را از دهم آذر ماه به مدت یک هفته انجام خواهند داد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور بیان کرد: در ستاد وزارت کشور ثبت‌نام داوطلبان انجام می‌شود و هرکدام از نامزدها که در خارج از کشور به سر می‌برند، با مراجعه به سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها و نمایندگی‌های وزارت امور خارجه در کشورهای مختلف، می‌توانند ثبت نام کنند.

موسوی ادامه داد: در این مقطع زمانی تشکیل هیئت‌های اجرایی انجام و در تمام شهرستان‌ها و بخش‌های کشور تشکیل خواهد شد، برای این‌کار فرمانداران و بخشداران کشور، ۳۰ نفر از معتمدان را از هر منطقه شناسایی و به هیئت نظارت آن شهرستان و یا بخش معرفی می‌کنند و پس از تعیین صلاحیت آن ۳۰ نفر، معتمدان با تشکیل جلسه ۸ نفر را بین خود انتخاب می‌کنند. آن ۸ نفر در کنار فرماندار، دادستان و رئیس ثبت احوال آن منطقه قرار می‌گیرند و هیئت اجرایی را تشکیل می‌دهند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه هیئت‌های اجرایی کار انتخابات را به دست می‌گیرند، گفت: اکنون مقدمات کار فراهم است و دوره‌های آموزشی متعددی با حضور فرمانداران، بخشداران و اعضای ستاد انتخابات استان‌ها در مشهد مقدس برگزار شد؛ انتظار بر این است که با آموزش‌هایی که داده شد، انتخابات بسیار باشکوه، سالم و امنی برگزار شود.


بیشتر بخوانید: ۱۰ آذر؛ آغاز ثبت‌نام نامزد‌های انتخابات مجلس یازدهم/ داوطلبان با مدارک کامل به مراکز ثبت‌نام مراجعه کنند


انتهای پیام/

شروع انتخابات مجلس از دهم آذرماه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر