کد خبر: ۷۱۴۲۱۷۳
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۲
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۲
کد خبر : ۷۱۴۲۱۷۳
صوفی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

فعال اصلاح‌طلب گفت: همه کشور‌ها پذیرفته‌اند که وقتی غربی‌ها به برجام عمل نمی‌کنند ایران می‌تواند تعهدات خود را کاهش دهد.

تمامی کشور‌ها پذیرفته‌اند که ایران حق دارد تعهدات خود را در قبال برجام کاهش دهدعلی صوفی عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران در همان گام اول، سیاست و مواضع خود را درباره برجام و تداوم بدعهدی‌های طرف غربی اعلام کرد.

او ادامه داد: در همان گام اول هم شاهد بودیم که طرفین غربی واکنش‌های بسیاری از خود نشان دادند و حتی یک سری تهدید‌هایی را نیز در برابر کشورمان از خود نشان دادند، اما امروز شرایط به وضعیت عادی بازگشته است و تقریباً تمامی کشور‌ها پذیرفته‌اند که وقتی طرف مقابل به تعهدات خود عمل نمی‌کند ایران نیز حق دارد تعهدات خود را در قبال برجام کاهش دهد؛ درنتیجه این امری طبیعی است و به نظر اتفاق خاصی رخ نخواهد داد.

صوفی درباره تداوم بدعهدی‌های طرف غربی گفت: تنها یک گام دیگر باقی مانده است که ایران به طور کامل از برجام خارج شود و این امر نشان می‌دهد که مواضع ایران کاملاً جدی است، ضمن اینکه ایران راه بازگشت را هم نبسته و چنانچه آنها به تعهدات خود عمل کنند گام‌های ایران نیز قابل برگشت است.


بیشتر بخوانید: ممکن است اطلاعاتی که FATF از ما می‌خواهد، به سود دشمنان باشد


عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است پس از این گام‌ها طرفین اروپایی به تعهدات خود عمل کنند، گفت: معتقدم که این مسیر آنها را مجبور خواهد کرد که به تعهدات خود عمل کنند، زیرا ممکن است تمامی دستاورد‌های بسیاری که در نشست‌های ۵+۱ بدست آورده بودند از دست رود، پس باید به دستاوردهایشان احترام بگذارند؛ در نتیجه من کاملاً به این موضوع خوش‌بین هستم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر