کد خبر: ۷۱۴۳۶۶۵
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۵
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۵
کد خبر : ۷۱۴۳۶۶۵

مرد جوان پس از چهار سال زندگی وقتی سردی رفتارهای همسرش او را آزار داد،تصمیم گرفت با زن مطلقه یک زندگی پنهانی را شروع کند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، چندی قبل سمیه 30 ساله وقتی شنید خواهرزاده اش متولد شده است برای مراقبت و انجام کارهای خواهرش تصمیم گرفت به خانه آن ها برود و شوهر سمیه نیز که رابطه خوبی با همسرش داشت پذیرفت تا زنش به شهر شمالی برود و مدتی در کنار خواهرش بماند.سمیه سوار بر اتوبوس به یکی از شهرهای شمالی رفت و نزدیک به دو هفته در خانه خواهرش بود و بعد از این که خواهرش بهبود یافت، تصمیم گرفت به تهران بازگردد.

تصمیم تلخ یک مرد در سردی یک عشق

زن ناشناس
زن جوان بدون این که به شوهرش اطلاع دهد به تهران بازگشت و وقتی کلید را روی در انداخت و وارد خانه شد با یک زن که داخل خانه اش بود روبه رو شد.

سمیه شوکه شد و دقایقی سکوت کرد! باور نداشت تا این که زن جوان را سوال پیچ کرد ودر همین لحظه فرشاد وارد خانه شد و در برابر این صحنه غیرمنتظره قرار گرفت.سمیه به سمت شوهرش حمله کرد و با جیغ و فریاد خواست درباره حضور زن ناشناس در خانه اش توضیح دهد، فرشاد سکوت کرده بود و هیچ حرفی برای دفاع نداشت تا این که سمیه با پلیس تماس گرفت و از ماجرای خیانت شوهرش خبر داد.

بدین ترتیب تیمی از ماموران با حضور در خانه زوج جوان فرشاد و زن ناشناس رادستگیرکردندو این در حالی بود که فرشاد قبل از خروج از ماموران خواست دقایقی منتظر بمانند .او به سراغ کیف دستی اش رفت و با برداشتن یک برگه سوار بر خودروی پلیس به کلانتری محل زندگی شان رفت.

زندگی عاشقانه
رئیس کلانتری با توجه به صیغه نامه‌ای که در دست فرشاد بود برای حل مشکل این زوج جوان، آن ها را به قسمت دایره اجتماعی معرفی کرد.

سمیه در ابتدا پیش روی کارشناس اجتماعی کلانتری قرار گرفت و گفت: 22 ساله بودم که در دانشگاه با فرشاد آشنا شدم و خیلی زود به هم علاقه مند شدیم .چهار سال با هم در ارتباط بودیم و هر روز علاقه‌مان به هم بیشتر شد تا این که فرشاد به خواستگاری ام آمد.

وی افزود: خانواده‌ ابتدا مخالف بودند اما وقتی فهمیدند ما به هم علاقه‌مند هستیم راضی به ازدواج شدند و بهترین شب زندگی‌ام وقتی بود که خودم را در لباس عروس در کنار فرشاد دیدم.زن جوان ادامه داد: در این چهار سالی که ازدواج کردم همیشه به شوهرم علاقه داشتم و در کنار هم بهترین زندگی را داشتیم ، فرشاد هم به من علاقه داشت و هیچ وقت فکر نمی کردم شوهرم به من خیانت کند.

وی افزود: همه چیز خوب پیش می رفت تا این که از چندی قبل به رفتارهای شوهرم شک کردم اما نمی توانستم باور کنم فرشاد به من خیانت کرده است و فکر می‌کردم برای انجام کارش سرگرم موبایلش است تا این که خواهرم صاحب فرزند شد و من برای کمک به او به خانه‌شان در یکی از شهرهای شمالی رفتم.

سمیه گفت: وقتی به خانه بازگشتم با یک زن در خانه ام روبه رو شدم، شوکه شدم و باور نداشتم که شوهرم پس از این همه سال که صادقانه و عاشقانه در کنار هم زندگی کردیم به من خیانت کرده است.

زندگی سرد
فرشاد در ادامه شروع به صحبت کرد و گفت: من زندگی ام را عاشقانه شروع کردم و در این سال ها هیچ وقت به همسرم خیانت نکردم ولی بعد از ازدواج، رفتار سمیه تغییر کرد و نسبت به من و زندگی سرد شد.

وی افزود: دو سال ابتدایی زندگی مان سمیه همچون دوران مجردی که با هم دوست بودیم زنی پر انرژی بود اما رفته رفته رفتارش سرد و آرام شد، بعد از کار با کلی انرژی به خانه می‌آمدم و از سمیه می خواستم که شب به بیرون برویم اما او با لحنی سرد می گفت که خسته ا م و حوصله بیرون رفتن ندارم.

مرد جوان ادامه داد: دوستانم دور هم جمع می شدند و از ما دعوت می کردند که با آن ها باشیم اما سمیه نمی پذیرفت ، حتی رفت و آمدما به خانه بستگان مان کم شده بود و این در حالی بود که من علاقه زیادی به رفت و آمد و طبیعت گردی داشتم اما سمیه هیچ وقت با من همراه نشد تا در تورهای طبیعت گردی شرکت کنیم. زندگی من به یکنواختی رسیده بود و رابطه مان رنگ و بوی زندگی زناشویی و عاشقانه را دیگر نداشت.

فرشاد گفت: دچار افسردگی شده بودم، به همین خاطر پیش روان شناس رفتم و دکترم بارها از من خواست که برای حل مشکلم سمیه را همراه خود به مطب ببرم ولی سمیه هیچ وقت حاضر نشد با من به مطب دکتر بیاید . دکترم خواست برای این که دچار افسردگی نشوم راه حلی پیدا کنم ولی هیچ وقت توصیه نکرد که به همسرم خیانت کنم.

وی افزود: چندی قبل در فضای مجازی با مرجان آشنا شدم و در مدت کوتاهی که با هم در ارتباط بودیم و درد دل می کردیم فهمیدم او از همسرش جدا شده و دوفرزند دارد. مرجان هم حرف های من را که همسرم سرد شده ، شنید و به اتفاق تصمیم گرفتیم با هم به صورت پنهانی در ارتباط باشیم.

مرد جوان ادامه داد: مرجان را صیغه خودم کردم و در این مدت با هم در ارتباط بودیم .او هیچ گاه به خانه ام نیامده بود تا این که همسرم به سفر رفت و چون شرایط خوبی بود تصمیم گرفتم او را به خانه ام دعوت کنم تا این که سمیه به خانه بازگشت و متوجه ماجرا شد.باور کنید من به سمیه و زندگی ام علاقه مند هستم و هیچ وقت حاضر به جدایی و طلاق نیستم . اگر سمیه با من همراه می‌شد هیچ وقت این اتفاقات رقم نمی خورد و حاضرم برای این که او را از دست ندهم هرکاری که می‌خواهد انجام دهم ولی کاش کمی مرا درک کند و متوجه رفتارهای سردش در زندگی ‌بشود.

زن تنها
مرجان 43 ساله که دو فرزند دارد در ادامه گفت: من هیچ وقت قصد به هم زدن زندگی کسی را نداشتم و چون خودم یک بار طعم تلخ شکست و طلاق را چشیدم حاضر نیستم کسی زندگی اش به جدایی بکشد.

وی افزود: من وقتی حرف های فرشاد را شنیدم ، متوجه شدم او انسان بدی نیست و می توانم به او به عنوان یک مرد تکیه کنم و حتی وقتی قرار شد به خانه فرشاد بروم خیلی می ترسیدم که همسرش متوجه رابطه مان بشود و این را هم بارها از فرشاد شنیدم که او زنش را دوست دارد.

بنابه این گزارش، فرشاد در برابر فشارهای همسرش برای فسخ عقد موقت تن به این خواسته نداد و با بیان این که مرجان باعث شده است او به زندگی امیدوار باشد از سمیه خواست با این واقعیت کنار بیاید و قول داد در زندگی شان خدشه ای وارد نشود.
اما سمیه نپذیرفت و درحالی که با حالت قهر کلانتری را ترک می‌کرد گفت برای طلاق به دادگاه خانواده خواهد رفت.

تحلیل کارشناس
طلاق عاطفی و رسمی نتیجه دلسردی های زناشویی
دکتر کاظم قجاوند جامعه شناس و استاد دانشگاه
در سال های اول زندگی به دلیل وجود هیجانات مثبت زن و شوهر معمولا گرایش به یکدیگر را بیشتر تجربه می کنند و امیال جنسی و روابط خصوصی با شدت بیشتری دنبال می شود به همین دلیل نوعی گرمی و صمیمیت ممکن است در آن ها دیده شود و همچنین اگر ناسازگاری و دلخوری هم وجود داشته باشد آن را به حساب گذشت زمان و حل شدنش می گذارند اما معضل این است که به مرور زمان روابط کلامی و غیرکلامی بین زوج ها دچار افول و کاهش شده و کم کم زن و شوهر از صحبت کردن با یکدیگر لذت نمی برند. بلکه بیشتر دچار بی تفاوتی می شوندو به صحبت کردن با دیگران در فضای مجازی یا فضای واقعی گرایش پیدا می کنند. به همین دلیل دلزدگی زناشویی و جنسی در بین آ ن ها به وجودمی آید و شک و تردید و سوءظن به یکدیگر افزایش می یابد، در چنین وضعیتی شرایط نگران کننده ای از شاخص رضایت از زندگی به وجود می آیدوکمترین میزان رضایت را تجربه می کنند که ممکن است به طلاق عاطفی و طلاق رسمی منجر شود. برای پیشگیری از این وضعیت پیشنهاد می شود زوج ها با شناختی که از هم دارند هر روز موضوعات جدیدی را برای صحبت کردن با هم آماده کنند. مهارت برقراری ارتباط موثر و گفت وگوی سالم یکی از عوامل دلگرم شدن زن و شوهر در زندگی است . زن و شوهر از طریق برنامه ریزی برای بیرون رفتن با هم ، قدم زدن و پیاده روی و تماشای مراکز تجاری و گردشگری می توانند با یکدیگر اوقات مشترک مفرح و لذت بخشی را تجربه کنند. زن و شوهر برای کاهش دلزدگی های عاطفی و خانوادگی و سرد شدن روابط بین شان باید کاستی ها و بدی های یکدیگر را نادیده بگیرند و بیشتر روی نقاط مشترک شان تمرکز کنند. زوج ها باید از انتقاد کردن پرهیز کنند و بیشتر به تعریف و تمجید ازیکدیگر بپردازند. بخشش در زندگی زناشویی نقش به سزایی در گرم کردن روابط و کاهش خیانت زوج ها دارد. سوء ظن، شک، بدبینی ونداشتن اعتماد ریشه روابط عاطفی را خشک می کند و زوج ها نباید به کنترل کردن طرف مقابل بپردازند و به حریم خصوصی یکدیگر احترام بگذارند. سرد شدن روابط خانوادگی را قبل از حاد شدن می توان به صمیمیت و پیوند عاطفی دوباره تبدیل کرد البته در این مباحث زن و مرد باید به یک اندازه تلاش کنند.

منبع:خراسان

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
خدایا آخر و عاقبت همه را ختم به خیر کن
پرنده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
واقعا اعصاب ادم خورد میشه. اون زن چ گناهی کرده که این جور باید در حقش خیانت بشه؟
پرنده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
به نظر من اصلا مرد دلیل خوبی برای خیانت نیاورد. حتی صیغشم فسخ نکرد . واقعا که این مردا تنوع طلبن همین و بس
مرگ بر خائن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
الله اكبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر