کد خبر: ۷۱۴۵۶۶۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۲
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۲
کد خبر : ۷۱۴۵۶۶۷
استاندار کرمانشاه؛

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه از سند اشتغال استان کوتاه نمی‌آییم، گفت : باید مراقب ریزش احتمالی اشتغال در فصل زمستان باشیم.

به گزارش    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه ایجاد اشتغال را اولویت اصلی امسال استان اعلام کرد و گفت : اگر به این اولویت پایبند نباشیم، خسارت سنگینی برای ما به همراه خواهد داشت.

او گفت : فراهم کردن شرایط ایجاد اشتغال توقع اصلی مردم از ما است که تقاضای زیادی هم نیست.

او گفت: البته قطعا اشتغال کاغذی به درد ما نمی‌خورد و باید به دنبال ایجاد اشتغال واقعی باشیم.

استاندار کرمانشاه از هدف‌گذاری کاهش سه درصدی نرخ بیکاری برای امسال استان هم یاد کرد و افزود: برای این منظور باید ۲۰ تا ۲۲ هزار شغل خالص در کرمانشاه ایجاد کنیم.

بازوند با بیان اینکه هدفگذاری که برای اشتغال دستگاه‌ها در سند اشتغال تعیین شده بار‌ها چکش کاری کارشناسی شده گفت: اگر دستگاهی با سند و مدرک اعلام کند اشتغالی که برایش تعیین شده بیش از ظرفیت و اعتبارات است، پذیرا خواهیم بود. البته این بدان معنا نیست که از سند اشتغال کوتاه می‌آییم.

بازوند از اشتغالزایی که در دو فصل گذشته در استان صورت گرفته ابراز رضایت کرد و افزود: اشتغالزایی در فصل زمستان کمی دشوار است و حتی امکان دارد با ریزش نیروی کار هم مواجه شویم و باید در این زمینه آماده باشیم.

او از اینکه خود مردم هم برای ایجاد شغل پای کار هستند یاد کرد و گفت: خوشبختانه نرخ مشارکت اقتصادی در استان بالا است و این یعنی بیکاران جویای کارند.

استاندار کرمانشاه افزود: البته روند پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها نیز موثر بوده، اما ۳۵ تا ۴۰ درصد هم آورده جیب خود مردم بوده و در برخی طرح‌ها حتی از ما تسهیلات هم نگرفتند.

او گفت: این گروه از سرمایه گذاران باید بیشتر حمایت شوند، زیرا هرچه تسهیلات کمتر پرداخت شود اشتغال پایدارتر خواهد بود.

بازوند با بیان اینکه نمونه این مشارکت مردم را در بازسازی ۳۴ هزار خانه مناطق زلزله‌زده شاهد بودیم، گفت: در بازسازی‌ها در کنار سهم ۲۴۴۸ میلیارد تومانی دولت و بانک‌ها، ۳۶۷ میلیارد تومان هم مردم از جیب گذاشتند .

 

 

انتهای پیام/د

اگر به این اولویت پایبند نباشیم، خسارت سنگینی خواهد داشت

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر