کد خبر: ۷۱۵۳۸۷۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
کد خبر : ۷۱۵۳۸۷۴

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی، تعدد و تزاحم قوانین را از مهمترین چالش‌ها و مشکلاتی عنوان کرد که در کشور با آن روبرو هستیم.

وضع قوانین جدید باعث شده هیچ کس نتواند آنها را تطبیق دهدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  عبدالرضا مصری عصر پنجشنبه در شصت و چهارمین اجلاس مشورتی روسای شورا‌های اسلامی کلانشهر‌ها و مراکز استان‌های کشور  اظهار داشت: تناقض قوانین و اینکه همواره مجبور به وضع قانون جدید هستیم مشکلاتی را ایجاد کرده است.

او افزود: وضع قوانین جدید به صورت مکرر کار را برای افراد و مدیران جهت تطابق با آن دشوار می‌کند و همین موضوع بر اجرای کار‌ها نیز اثر منفی می‌گذاردحدود ۱۰۰ سال است که قانون وضع می کنیم و حجم زیادی از قوانین باعث شده هیچ کس نتواند آنها را تطبیق دهد.

مصری، تعدد و تزاحم مراکز تصمیم گیری در امور واحد را از دیگر مشکلات برشمرد و گفت: تصمیم گیری به این شکل امکان پاسخگویی را از بین می‌برد چرا که همگی مسوُولیت اتفاق را به گردن دیگری می‌اندازند.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعدد دستگاه‌های نظارتی با واحد‌های اندازه گیری مختلف از دیگر چالش‌های پیش روست، یاداور شد: ما به قدری قانون داریم که گاهی خودمان هم سردرگم می‌شویم.

او بیان کرد: ایران با ۴ تا ۵ میلیون کارمند دولتی یکی از بزرگترین دستگاه‌های اداری دنیا را دارد در حالی که کارمندان دولتی در آمریکا بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر و در کشور دانمارک هشت هزار نفر است.

مصری در پایان به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر حذف قوانین مزاحم نیز اشاره کرد و گفت: این قوانین اجرای برخی برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

انتهای  پیام/ز

 

برگزاری اجلاس مشورتی روسای شورا‌های اسلامی کلانشهر‌ها و مراکز استان‌های کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر