کد خبر: ۷۱۶۰۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
کد خبر : ۷۱۶۰۶۵۴
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبر داد؛

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: امکان ثبت‌نام کارت شهروندی ویژه و استفاده از ۶۰ سفر رایگان ماهانه برای افراد دارای معلولیت در شهر مشهد فراهم شده است.

سفر رایگان شهری برای معلولان مشهدیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمدجواد رجائیان مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: بر اساس مصوبه شورای محترم اسلامی شهر، شهرداری مشهد به منظور اجرای تبصره ۲ ماده ۵ قانون حمایت از معلولان، بند ۲۷ منشور حقوق و مسئولیت‌های شهرنشینی شهر مشهد و حمایت از حقوق معلولان و به منظور ایجاد رفاه برای معلولان جسمی و حرکتی و تسهیل در ارائه خدمات حمل و نقل عمومی درون شهری (اتوبوس و قطارشهری)، برای هر فرد با معلولیت درجه شدید و خیلی شدید، تعداد ۶۰ سفر رایگان در هر ماه منظور نموده است.

او تصریح کرد: افراد دارای معلولیت در مشهد، برای بهره‌مندی از این تسهیلات لازم است در ابتدا به آدرس اینترنتی https://mancard.mashhad.ir مراجعه و با ثبت اطلاعات خود در بخش «ثبت‌نام من‌کارت معلولین»، درخواست صدور من کارت ویژه را ارائه نمایند. پس از صحت سنجی این درخواست، کارت مربوطه به اداره بهزیستی مشهد ارسال می‌گردد و فرد دارای معلولیت کارت خود را دریافت خواهد کرد.

رجائیان افزود: دریافت‌کنندگان این خدمت لازم است که در ابتدای هرماه برای استفاده و شارژ تخفیف ماهانه، به یکی از باجه‌ها یا مراکز شارژ و فروش من‌کارت مراجعه نمایند. ضمن آنکه با اتمام تعداد سفر رایگان ماهانه، سفر‌های بعدی با کسر هزینه انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با  اشاره به امکان استفاده خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران از خدمات رایگان حمل‌ونقل عمومی، گفت: از ابتدای شهریور ۱۳۹۶، ارائه تسهیلات رایگان حمل‌ونقل عمومی به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران نیز در حال انجام است و در حال حاضر برای معلولان شهر مشهد نیز در نظر گرفته شده است.

او تصریح کرد: سهمیه رایگان اختصاص داده شده قابل انتقال به ماه بعد نبوده و فقط از طریق دریافت کارت ویژه قابل استفاده هست.

رجائیان با اظهار امیدواری در رابطه با رضایتمندی بیشتر اقشار خاص شهر برای دریافت خدمات مطلوب‌تر ادامه داد: سامانه پاسخگویی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با شماره ۳۱۲۹۱۵۱۳ آماده پاسخگویی به سئوالات احتمالی شهروندان در این زمینه خواهد بود.
 
انتهای پیام// ز.م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر